Neverjetni Luka Dončić znova prek meje 30 točk

Košarka 8. Nov 20226:52 0 komentarjev
Luka Dončić

Luka Dončić nadaljuje z izjemnimi predstavami v ligi NBA. Slovenski košarkar je z Dallas Mavericks doma premagal Brooklyn Nets s 96:94 in še devetič v nizu presegel mejo 30 točk – tokrat jih je tekmecem nasul kar 36.

Moštvo iz Teksasa je na deveti tekmi v sezoni vpisalo šesto zmago, ki pa jo je doseglo vse prej kot zlahka. Domači so še pet minut pred koncem vodili z 78:88, a v končnici znova popustili in Brooklynu dovolili, da se je približal le na točko zaostanka (93:94).

Ko je slabih šest sekund pred koncem in pri izidu 96:93 glavni zvezdnik gostov Kevin Durant pri metu za tri izsilil prekršek, je že dišalo po podaljšku, a je 34-letnik svoj zadnji prosti met zgrešil. Žogo je dobil Royce O’Neal, ki pa mu jo je Dončić ukradel in poskrbel za veselje Mavericks v American Airlines Centru.

Slovenec je bil znova prvi strelec svoje ekipe, saj je ob zmagi Dallasa v 38 minutah prispeval 36 točk (za tri 5/9, za dve 6/13, prosti meti 9/12), 6 skokov in 6 asistenc, pri tem pa v svojo statistiko vpisal še po dve ukradeni žogi in en blok. Obenem je na uvodu sezone še devetič v nizu presegel mejo 30 točk. Na vrhu te lestvice je Wilt Chamberlain, ki mu je v sezoni 1962/63 to uspelo kar 23-krat.

Pri domačih je sicer 18 točk vpisal Dorian Finney-Smith, dve manj pa je dodal Josh Green, medtem ko je bil za Brooklyn strelsko najbolj razpoložen prav Durant, ki je parket zapustil pri 26 točkah.

Dragić se je z biki oddolžil Torontu

V noči iz ponedeljka na torek je bilo na sporedu kar 15 tekem, svojo priložnost pa je v vrstah Chicago Bulls znova dočakal tudi Goran Dragić. Biki so bili s 111:97 boljši od Toronta in se mu oddolžili za poraz v Kanadi. 36-letnik je v 25 minutah igre prispeval 10 točk (4/9 iz igre, 0/2 za tri), 5 skokov, 2 podaji in eno ukradeno žogo. Najboljši strelec tekme je bil njegov soigralec Zach LaVine s 30, pri Torontu je 27 točk prispeval Fred VanVleet.

Tretji Slovenec v NBA, Vlatko Čančar, ob tesnem razpletu dvoboja med Denver Nuggets in San Antonio Spurs znova ni dobil priložnosti za igro. Njegov Denver je slavil s 115:109. Nikola Jokić je dvoboj končal s 26 točkami, desetimi podajami ter osmimi skoki. Pri San Antoniu je Keldon Johnson vpisal 30 točk.

Prvi poraz Milwaukeeja

Prvi poraz v sezoni so doživeli prvaki sezone 2020/21, Milwaukee Bucks, a ostajajo na vrhu vzhodne konference. Boljši so bili zdaj četrtouvščeni košarkarji vzhoda Atlante Hawks s 117:98. Najbolj se je izkazal Dejounte Murray s 25 točkami in 11 podajami. Giannis Antetokounmpo je pri Bucks dvoboj prav tako končal s 25 točkami.

Še osmi poraz v sezoni so doživeli Los Angeles Lakers. Visoko so jih ugnali košarkarji Utah Jazz (139:116), ki so vodilni v zahodni konferenci z devetimi zmagami. Ob odsotnosti LeBrona Jamesa je Anthony Davis za jezernike dosegel 29 točk, pri Utahu pa je kar sedem košarkarjev preseglo mejo desetih točk. Največ jih je dal Lauri Markkanen, 23.

Ponoči so bile sicer aktivne vse ekipe. Od tistih z boljšim izkupičkom na začetku sezone je po osmih zaporednih zmagah moštvo Cleveland Cavaliers gostujoči parket zapustilo sklonjenih glav. S 119:117 so bili po preobratu v zadnji četrtini od druge najboljše ekipe vzhoda boljši Los Angeles Clippers s Paulom Georgeom na čelu (26 točk).

Phoenix Suns so na deseti tekmi doživeli tretji poraz, tokrat proti Joelu Embiidu (33 točk, 10 skokov) in Philadelphia 76ers z 88:100. Suns so kljub temu tretji na zahodu, medtem ko so drugouvrščeni Portland Trail Blazers za sedmo zmago v sezoni premagali Miami Heat s 110:107. Boston Celtics, pri katerih je Jayson Tatum dosegel 39 točk, so za tretjo zaporedno zmago in tretje mesto na vzhodu v gosteh ugnali Memphis Grizzlies s 109:106. Grizliji so tik za Dallasom na šestem mestu zahoda.

Aktualni prvaki, Golden State Warriors, so zmagali šele četrtič v sezoni. V domači dvorani so Sacramento Kings po preobratu v zadnji četrtini premagali s 116:113. Stephen Curry je za moštvo iz San Francisca v zadnji četrtini dosegel 17 od svojih 47 točk.