Novo zmago keltov zasenčil izjemen preobrat Toronta

Košarka 14. Nov 20237:13 0 komentarjev

Košarkarji New York Knicks so izgubili na gostovanju pri Boston Celtics z 98:114, v dresu gostiteljev pa sta blestela Jayson Tatum in Kristaps Porzingis. Tatum je zbral 35 točk, od tega 17 v zadnji četrtini, Porzingis je k osmi zmagi Keltov v sezoni prispeval 21 točk, 22 pa jih je dodal Jaylen Brown.

Noč v ligi NBA je prinesla štiri tekme, med katerimi izstopa nova zmaga Bostona, ki je ugnal New York Knicks (114:98). Kelti so z zmago ostali na drugem mestu vzhodne konference za Philadelphia 76ers, Jason Tatum je 35 točkam dodal šest skokov in sedem asistenc. Prvi strelec kratkohlačnikov je bil Jalen Brunson s 26 točkami, Julius Randle jih je dodal 25.

Toronto Raptors so zrežirali izjemen preobrat in izničili zaostanek 23 točk v drugem polčasu za zmago nad Washington Wizards s 111:107. Zdelo se je, da se čarovniki bližajo zmagi, potem ko so ob polčasu vodili s 64:45. Toda Raptors so po polčasu obrnili scenarij in v zadnjih dveh četrtinah premagali Washington s 66:43 in prišli do zmage. Pascal Siakam je bil z 39 točkami prvi strelec Toronta, Scottie Barnes je k zmagi dodal 19 točk, Jakob Pöltl pa 13. Pri Washingtonu je bil najboljši strelec Kyle Kuzma s 34 točkami.

V Milwaukeeju je 35 točk Giannisa Antetokounmpa pomagalo Bucks, da so se vrnili po dveh zaporednih porazih na gostovanjih in s 118:109 dosegli zmago nad Chicago Bulls. Poleg grškega zvezdnika je Bobby Portis s klopi dodal 19 točk, Khris Middleton 13, Damian Lillard pa 12. Pri Chicagu je bil najboljši Nikola Vučević s 26 točkami.

Razprodana dvorana Golden 1 Center v Sacramentu pa je z navdušenjem pospremila zmago domačih Kings nad Cleveland Cavaliers s 132:120. Pri domači ekipi se je z 28 točkami najbolj izkazal De’Aaron Fox, zgolj tri točke manj je k zmagi prispeval Keegan Murray, 23 pa jih je dodal Domantas Sabonis.

Košarkarje Dallasa, katerih prvi zvezdnik je Slovenec Luka Dončić, naslednja tekma čaka v noči na sredo po srednjeevropskem času, ko bodo gostovali pri New Orleans Pelicans.