Olimpija s stotico v napad na 21. pokal, drama v Domžalah

Košarka 11. Maj 202121:29 > 22:13 0 komentarjev
Kendrick Perry
Kendrick Perry se iz Ljubljane seli v Atene. Foto: KK Cedevita Olimpija

Olimpija, Krka, Rogaška in Šentjur so polfinalisti košarkarskega pokala Špar. Morda še najbolj presenetljiv je bil izid v Domžalah, kjer so po zelo napeti končnici slavili Šentjurčani. Zmaji so Podčetrtek odpravili s kar 103:55.

Helios Suns so zapravili priložnost, da bi zaigrali tako v polfinalu državnega prvenstva, kakor tudi v polfinalu pokala. Na tretji tekmi polfinala Lige Nova KBM proti Šenčurju so se Domžalčani še izvlekli, tokrat jim ni uspelo.

O izenačenosti dvoboja priča podatek, da si nobena ekipa ni uspela priigrati več kot deset točk prednosti. Helios je v prvem polčasu povedel s 32:22, Šentjur v zadnji četrtini, dobrih pet minut pred koncem, največ za devet (68:77).

Helios se je približal na točko, a popolnega preobrata niso zmogli. Tibor Mirtič je še znižal na 78:79, a je nato oba prosta meta izkoristil Žiga Habat. Sledilo je zelo razburljivih zadnjih 11 sekund. Najprej se je do obroča sprehodil Tadej Ferme in znova znižal na točko zaostanka. Sledila je hitra osebna napaka nad Janom Španom, ki je zgrešil oba prosta meta. Na uri so ostale le štiri sekunde, a domači so bili brez minute odmora. S sredine igrišča je moral metati Ferme, vendar zgrešil trojko za zmago.

Zadnje sekunde tekme v Domžalah

Stotica Olimpije

Ostali trije polfinalisti, ki so vsi trije tudi uvrščeni v polfinale državnega prvenstva, so imeli manj težav. Rogaška je z 90:72 odpravila Polzelo, njihovo napredovanje ni bilo ogroženo niti za trenutek. Ob polčasu so domači vodili že s 54:30. Po treh četrtinah že za 32 točk. Zadnja četrtina je bila tako zgolj še formalnost. David Christopher Nichols je bil prvi strelec s 25 točkami, iz igre je zadel deset od 14 metov.

Tudi Krka je slavila zanesljivo, čeprav smo v zadnji četrtini videli kar 31 točk s strani obeh ekip. A Novomeščani so že v zadnji del vstopili s +13, razlika pa ni padla pod 12 točk. Rok Stipčević je za zmagovalce vpisal dvojnega dvojčka, zbral je 28 točk in 10 podaj. Za poražence je David Kralj prispeval 27 točk.

Najlažje delo je imela pričakovano Olimpija, ki je Podčetrtek odpravila s 103:55. Razlika je naraščala od prve do zadnje minute: 16 točk po prvi četrtini, 22 po polčasu, 40 po treh četrtinah in 48 ob koncu tekme. Jurica Golemac je tako lahko povsem razporedil minutažo med vse košarkarje. Vseh 12 se je tudi vpisalo med strelce. Nihče ni igral manj kot deset, ali več kot 24 minut. Pet košarkarjev je zbralo dvomestno število točk. Največ sta jih Kendrick Perry in Luka Ščuka, oba sta se zaustavila pri številki 14.

“Zelo pomembno je, da smo od samega začetka igrali s pravim pristopom, kot bi morali na vsaki tekmi. Čestitam igralcem za zmago. Zdaj se začne zares, ne smemo se sprostiti. Minutažo smo lepo razporedili in gremo še močnejši naprej,” je po tekmi povedal trener zmajev.

Polfinale in finale je na sporedu prihodnji konec tedna, 22. in 23. maja. Krka se bo pomerila z Olimpijo, ki napada 21. pokalni naslov. V drugem paru bomo videli lokalni obračun med Rogaško in Šentjurjem. Vse tekme si boste lahko pogledali na programih Sportkluba!