Partizan po desetletju okronan kot regijski šampion

Košarka 22. Jun 202322:01 1 komentar

Na peti tekmi finala jadranske lige je Partizan v Štark Areni z izidom 96:85 ugnal Crveno zvezdo in si priboril naslov regijskega košarkarskega prvaka.

Junak srečanja je Američan v vrstah črno-belih Kevin Punter, ki se je izkazal s 27 točkami.

Domači so si ob polčasu ustvarili 20 točk razlike, a bi prednost kmalu zapravili, saj so košarkarji tretjo četrtino dobili s 34:21, dobro pa odprli tudi zadnji del srečanja in se približali na štiri točke razlike.

Pred polnimi tribunami beograjske arene so bili varovanci Željka Obradovića na koncu bolj zbrani in preprečili popoln preobrat v seriji, potem ko so imeli po dveh tekmah v rokah vodstvo 2-0.

Za Zvezdo je največ točk prispeval Ognjen Dobrić (18). Partizan je do regijske krone v ABA ligi prišel sedmič in s tem prehitel največjega rivala, ki jih ima od začetka tekmovanja šest. Trofeja se po točno desetletju vrača v Humsko.