Philadelphia suverena, prvaki v velikih težavah

Košarka 18. Apr 20237:32 0 komentarjev

Ekipa Philadelphia 76ers je v prvem krogu končnice severnoameriške košarkarske lige NBA doma še drugič v nizu premagala Brooklyn Nets, bilo je 96:84, ter na vzhodnem delu lige vodi z 2:0 v zmagah.

Na zahodu so Sacramento Kings s 114:106 premagali branilce naslova Golden State Warriors in jih tudi le še dve zmagi ločita od napredovanja.

Za kralje sta največji delež k zmagi prispevala Domantas Sabonis in De’Aaron Fox s 24 točkami, še 18 jih je dodal Malik Monk. Pri aktualnih prvakih je bil tokrat najboljši strelec Stephen Curry z 28 točkami.

Odločila je druga četrtina, ki so jo domači dobili z 41:29 in tekmecem nato ni uspelo priti do dokončnega preobrata, čeprav so v zaključku zapretili. Fox je s trojko kralje nato povedel v vodstvo s 107:101 dve minuti in 17 sekund pred koncem in odtlej so imeli domači tekmo dokončno pod nadzorom.

Naslednje srečanje Golden State igra doma. Najprej v noči na petek zgodaj zjutraj po srednjeevropskem času, potem pa še v nedeljo zvečer ob 21.30 uri. V zadnjih desetih letih je zgolj pet ekip uspelo nadoknaditi zaostanek 0-2 v seriji.

Embiid kraljeval pod košema

Philadelphia je po prvih dveh tekmah prav tako v lagodni prednosti 2-0 proti Brooklynu, potem ko v drugem polčasu strla odpor mrežic. Kamerunski zvezdnik pri domačih Joel Embiid je zbral 20 točk in kar 19 skokov, najboljši strelec favoritov serije pa je bil tokrat Tyrese Maxey s 33 točkami.

Za Brooklyn jih je največ (28) v malho pospravil Cameron Johnson. Serija se zdaj seli v New York, kjer bo naslednja tekma v noči na petek, četrta pa že v soboto zvečer po našem času.

Naslov v roke grizlija

Košarkar Jaren Jackson ml., član ekipe Memphis Grizzlies, je bil izbran na najboljšega obrambnega igralca sezone v severnoameriški ligi NBA, je sporočilo vodstvo lige. Triindvajsetletni Američan je dobil 56 od možnih 100 prvih mest v glasovanju medijev za skupno 391 točk.

Ponoči so na sporedu tri tekme, brez slovenskih predstavnikov. Cleveland Cavaliers gostijo NY Knicks, Boston Celtics pričakujejo Atlanta Hawks, medtem ko se bodo Phoenix Suns skušali oddolžiti LA Clippers za poraz na prvi tekmi serije.