Prebujeni Dallas do nove zmage, nov izjemen večer Dončića

Košarka 13. Nov 20226:49 0 komentarjev

Košarkarji Dallas Mavericks so serijo domačih tekem v American Airlines centru začeli na najboljši možen način - z zmago proti Portlandu (117:112). Junak teličkov je bil znova kdo drug kot Luka Dončić, ki je dosegel trojni trojček (42 točk, 13 skokov, 10 podaj, tokrat pa je imel ključno pomoč v Spencerju Dinwiddieju. Slednji je v napeti končnici tehtnico nagnil na stran domačih.

Če bi sklepali po doslej odigranih tekmah sezone, bi predvidevali, da bodo tesno končnico na obračunu Dallas Mavericks in Portland Trailblazers dobili slednji. Portland je namreč v zadnjem obdobju tesno premagal tako Miami kot tudi Phoenix in Memphis, tokrat pa padel v past Luke Dončića in soigralcev, ki so v ključnih trenutkih tekme znali ohraniti mirno kri in vknjižiti sedmo zmago sezone.

Pot do nje so začeli tlakovati ob koncu prve četrtine, ko so nasprotnikom ušli na deset točk prednosti. Luka Dončić je v tem obdobju dosegel 14 točk. Prednost domačih je še rastla do polovice druge četrtine, a se je nato voz Dallasa ustavil, pobudo so prevzeli gostje in do glavnega odmora izid poravnali.

V ključnih trenutkih v ospredje stopil Dinwiddie

Drugi polčas je bil izjemno izenačen, nobena ekipa niti enkrat ni vodila za deset točk. V tesni končnici je bilo verjetno celo ključno manjše presenečenje, ki so ga pripravili varovanci Jasona Kidda. Če so košarkarji Portlanda pričakovali, da bo odločilne akcije zaključeval Luka Dončić, je slovenski košarkarski čarovnik svojo ekipo v igri držal z izvrstnimi podajami, koš nasprotnika pa je v zaključku tekme polnil Spencer Dinwiddie, ki je zadel ključne tri trojke za zmago in tako zasenčil nasprotnikovega aduta za napete končnice Damian Lillard.

Dallas tako nadaljuje izvrstno domačo serijo, na parketu American Airlines Arene so dobili šest od sedmih tekem Tudi naslednje štiri tekme bodo igrali doma, v torek se bodo srečali z LA Clippersi.