Slovenija po Angoli povsem uničila še Poljake

Košarka 1. Jul 202115:15 > 20:12 0 komentarjev
Mike Tobey, foto: FIBA.

Slovenska košarkarska reprezentanca je z odliko opravila z nastopi v skupinskem delu kvalifikacijskega turnirja za olimpijske igre. Po Angoli so naši košarkarji le dan kasneje zlahka odpravili še Poljsko (112:77) in osvojili prvo mesto v skupini B. Med strelce se je vpisalo vseh 12 košarkarjev. V sobotnem polfinalu jih čaka Venezuela.

Selektor Aleksander Sekulić je izbral enako začetno peterko, ki je začela že sredin obračun z Angolo – Luka Dončić, Zoran Dragić, Jaka Blažič, Vlatko Čančar, Mike Tobey. A dvoboja proti Poljakom, ki so po kakovosti vendarle precej boljši od Angole, niso začeli tako eksplozivno.

Bolje so uvodne minute odigrali Poljaki, kar je očitno streznilo slovensko izbrano vrsto, ki se je po nekaj minutah prebudila in sredi prve četrtine prvič povedla po trojkah Zorana Dragića in Jake Blažiča (16:15).

Zaključili so jo z delnim izidom 9:2 za vodstvo s tremi točkami. V igri je bilo, predvsem na obrambni strani parketa, še precej rezerve.

Bombardiranje izza črte

V drugih desetih minutah so Slovenci v napadu še bolj stopili na plin in hkrati začeli popravljati tudi obrambo, razlika je le še naraščala, Slovenci so na odmor odšli s +17. Znova so bili Slovenci vroči pri metu za tri točke, v prvem polčasu so zadeli devet trojk, v drugem še devet, met izza črte pa je bil kar 56 odstoten!

Slovenski navijači na tekmi proti Poljski v Kaunasu, foto: FIBA.

V drugem polčasu se je nadaljvala podobna slika. Selektorja Sekulića lahko v tem delu tekme razveseli predvsem igra v obrambi, ki je bila kljub visokemu vodstvu vse boljša. V prvih štirih minutah tretje četrtine so njegovi varovanci prejeli le tri točke.

Glavni akter tekme je bil znova Luka Dončić, ki ob zanesljivem vodstvu Slovenije v zadnji četrtini ni vstopil v igro, tekmo pa sklenil z 18 točkami, 10 podajami in šestimi skoki. Pod vodstvom zvezdnika Dallas Mavericks se nadaljuje izjemen strelski pohod slovenskih košarkarjev v Kaunasu, ki so na dveh tekmah vpisali že 230 točk!

Zoran Dragić, foto: FIBA.
Selektor Slovenije Aleksander Sekulić, foto: FIBA.
Luka Dončić, foto: FIBA.
Jaka Blažič, foto: FIBA.
Slovenska košarkarska reprezentanca pred tekmo proti Poljski, foto: FIBA.

Po tekmi odsotnosti zaradi težav z bolečinami v vratu se je vrnil Klemen Prepelič in dosegel 17 točk, zadel je tri trojke iz šestih poizkusov in bil drugi strelec Slovenije.

Med strelce se je vpisalo vseh 12 slovenskih košarkarjev, dvomestno število točk pa so poleg Dončića in Prepelića dosegli še Gregor Hrovat s 16 točkami, po 11 sta jih vpisala Blažič in Dragić ter 10 Vlatko Čančar.

Slovenija se bo v polfinalu, ki je na sporedu v soboto, pomerila z Venezuelo. Drugi polfinalni obračun bo med Poljsko in Litvo.