Pomlajena slovenska reprezentanca strla Nizozemce (VIDEO)

Košarka 4. Avg 202221:47 > 22:21

Slovenska košarkarska reprezentanca je sklop priprav na EuroBasket začela z zmago nad trdoživo Nizozemsko. Četa Aleksandra Sekulića je bila v Laškem uspešnejša s 83:76.

Tulipani so bolje začeli in izkoristili slab met iz igre Slovencev, a domači so bili ves čas blizu, tik pred koncem zadnje četrtine so celo povedli, v zadnjih desetih minutah pa so stvari postavili na svoj mesto in poskrbeli, da je zmaga ostala v Laškem.

Slovenija je nastopila brez večino najboljših igralcev (Dončić, brata Dragić, Murić, Tobey, Čančar), najboljši strelci pa so bili Žiga Dimec z dvanajstimi točkami, Klemen Prepelič z enajstimi in Aleksej Nikolić ter Gregor Hrovat, ki sta jih dosegla po deset.

Vrhunci s tekme v Laškem:

Preverite razpored tekem slovenske reprezentance. Vse domače tekme in kvalifikacijske za SP 2022 si boste lahko ogledali v neposrednem prenosu na SK. Če niste naročnik Telemachovih storitev, vam je na voljo predplačniški paket EON, ki je dostopen v omrežju kateregakoli operaterja.

Izbranci selektorja Aleksandra Sekulića se bodo v soboto v Celju pomerili s Črno goro, v nadaljevanju priprav pa jih čakajo še štiri prijateljske tekme.

Evropsko prvenstvo se bo začelo 1. septembra.

Potek tekme v Laškem:

Slovenija – Nizozemska 83:76 (59:57, 39:42, 21:25)

Četrta četrtina:

Konec tekme! Zmaga Slovenije!

Zadnji koš in konec:

*Dimeeeec!! Koš in še dodaten prosti met – 78:73!

*Tulipani so prek de Vriesa zadeli trojko, zabil je še de Jong in prednost Slovencev je skopnela le na dve točki – 75:73

*Nizozemci so popustili. Slovenci pa imajo zdaj vse v svojih rokah – 73:66

*Koš iz igre sta dosegla še Bine Prepelič in Macura. Poskrbela sta za najvišjo slovensko prednost – 69:63

*Nova trojka Slovenije. Svojo prvo je dosegel Klemen Prepelič in poskrbel za vodstvo s 65:63.

*Nizozemci so zadnji del tekme odprli s trojko in se takoj vrnili v vodstvo – 59:60.

Tretje četrtina:

*Slovenija vodi. Po polaganju Glasa je Slovenija prvič po vodstvu z 2:0 spet povedla – 59:57. To je bil tudi zadnji koš v tretji četrtini.

*Novo izenačenje. Svoje prve točke v dresu Slovenije je dosegel mladi Robert Jurković – 57:57.

*Izenačenje za Slovenija – trojka Glasa – 54:54!

Trojka Glasa:

*Tulipani ne popuščajo in držijo korak pred Slovenci. Macura s košem sicer znižal na 51:54.

*Po dveh uspešnih akcija Hrovata se je Slovenija tulipanom približala na štiri točke zaostanka – 48:52

Hitri Hrovat:

*Če smo v prvem delu čakali skoraj dve četrtini, je Blažič s svojo drugo trojko poskrbel za izenačenje na 44:44.

Druga četrtina:

*Konec je prvega polčasa. Za tri točke so ga dobili Nizozemci, ki so zadeli kar osem trojk, Slovenci pa kljub katastrofalnem metu igre 9/32 (za tri: 1/16) niso tako daleč, kot bi lahko bili – 39:42

Zadnja akcija druge četrtine:

*Prva trojka tudi za Slovenijo – zadel jo je Blažič – 33:37; met Slovenije za tri do tega trenutka – 1/15

Blažič prebil led:

*Za tri točke je zgrešil tudi Blažič, na drugi strani pa je novo trojko dosegel de Jong – 26:33

Nova trojka de Jonga:

*Slab met Slovenije se nadaljuje. Iz igre mečejo 6/23, za tri točke kar 0/12 – 26:30

*Za prvi točki v drugi četrtini je z dvema prostima metoma poskrbel Klemen Prepelič.

Prva  četrtina:

*Konec prvih deset minut igre. Nizozemci so jo dobili za štiri točke – 21:25

Konec prve četrtine:

*Najlepša akcija na tekmi! Po ukradeni žogi in hitrem protinapadu je Čebašek lepo našel Macuro, ki je poskrbel za zabijanje in dodaten prosti met – 18:23

Zabijanje Macure:

*Slovenski košarkarji so se približali. Po treh zadetih prostih metih Čebaška je prednost tulipanov le še pet točk – 16:21

*Slovencem v napadu ne steče, na drugi strani pa tulipani polnijo slovenski koš izza črte – 7:16

Ena izmed trojk Nizozemske:

*Prvi koš na tekmi je dosegel Blažič, nato pa je sedem točk zapored dosegla Nizozemska – 2:7

Prvi koš na tekmi:

Začetek tekme v Zlatorogu!

*Obračun s tribun spremlja tudi Goran Dragić. Celotna Slovenija čaka, kako se bo odločil, a bolj kot ne, je že jasno, da  bo zaigral na Eurobasketu.