Še bodo trepetali: Srbi zapravili visoko prednost

Košarka 24. Feb 202322:08 1 komentar
Srbska reprezentanca

Srbski košarkarji niso izkoristili prve zaključne žoge za potrditev nastopa na jesenskem svetovnem prvenstvu. V Atenah jim je odlično kazalo, a so zapravili lepo prednost, na koncu pa po podaljšku morali priznati premoč Grkom (92:97). Latvici in Grki so zdaj že na SP, Srbi pa se bodo reševali na zadnji tekmi.

Srbija je imela v Atenah že 13 točk prednosti, a je v zadnji četrtini igrala zelo slabo in dopustila domačim košarkarjem, da se vrnejo v igro. Grki so izsilili celo podaljšek ter v njem s 97:92 ugnali četo Svetislava Pešića.

V srbski ekipi je bil najučinkovitejši Nikola Milutinov s 24 točkami. Dejan Davidovac je dosegel 11 točk, Dušan Ristić pa 10. Pri Grkih je bil neustavljiv Nikos Rogkavopoulos z 28 točkami, Dimitris Moraitis pa se je ustavil pri 23 točkah. Dosegel je tudi noro trojko s svoje polovice ob koncu tretje četrtine, ko so se Srbom približali le na sedem točk zaostanka (55:62).

Srbi imajo kljub težavam še vedno vse pod nadzorom. V soboto morajo v Beogradu le premagati Veliko Britanijo. Novembra so se Srbi v Newcastlu sicer kar namučili (74:68), v srbski prestolnici pa se ne pričakujejo drugega kot visoke zmage Srbije.