Slovenija v zaključku postavila stvari na svoje mesto

Košarka 6. Avg 202221:00 > 22:31 1 komentar

Po četrtkovi zmagi proti Nizozemski je slovenska košarkarska reprezentanco odpravila še drugega nasprotnika v pripravah na EuroBasket. Tokrat je padla Črna gora (70:52), evropski prvaki pa so še zadnjič v tem poletju nastopili v močno okrnjeni in pomlajeni zasedbi.

Slovenija je v Celju odigrala še drugo pripravljalno tekmo pred EuroBasketom. Tokrat je nasproti slovenske izbrane vrste stala Črna gora, ki je na trenutke nudila dostojen odpor, toda v ključnih trenutkih so bili varovanci Aleksandra Sekulića dovolj zbrani in tekmo zanesljivo dobili.

To se odraža tudi v izidu po četrtinah. Slovenci so bili za razred boljši od tekmecev v prvi in zadnji četrtini. Druga in tretja četrtina pa je pripadala Črnogorcem, predvsem v tretji četrtini so imeli slovenski košarkarji črne minute, ko so dosegli vsega šest točk.

Vrhunci tekme v Celje:

Slovenija – Črna gora 70:52 (23:6, 18:24, 6:14, 23:8)

Konec srečanja v Celju.

Odlična akcija mladih Slovencev. Samar je začel s preigravanjem, s trojko pa je piko na i postavil Gregor Glas.

Žiga Samar je s trojko znova povišal prednost Slovenije na 12 točk.

Začetek četrte četrtine. Tokrat so četrtino zopet bolje začeli Slovenci. Sledila je minuta odmora Črne gore.

Konec tretje četrtine. Slovenija ima pred zadnjimi desetimi minutami vsega tri točke prednosti.

S trojko je hitro odgovoril Žiga Samar in slovensko izbrano vrsto ponovno vrnil v vodstvo.

Po dobrih osmih minutah igre je Slovenije vendarle dosegla prvi koš v drugem polčasu.

Začetek tretje četrtine. Črna gora je odlično začela drugi polčas in se je z delnim izidom 7:0 povsem približali Sloveniji. Slovenski strateg Aleksander Sekulić je hitro posegel po minuti odmora.

Konec prvega polčasa. Slovenija je odlično odigrala prvo četrtino, ki jo je tudi dobila za 17 točk. V nadaljevanju so se Črnogorci nekoliko bolj zbrali in znižali zaostanek. Ob odmoru imajo slovenski košarkarji 11 točk prednosti.

Po trojki je Prepelič v naslednji akciji dosegel še koš pod osebno napako, toda prostega meta ni uspel zadeti.

Za dve odlični akciji je poskrbel Bine Prepelič, ki je dosegel pet zaporednih točk Slovenije.

Strateg Črne Gore je posegel po minuti odmora po trojki Alekseja Nikolića.

Strelski post Slovenije je prekinil Jaka Blažič, ki je dosegel prvi dve točki.

Drugo četrtino so nekoliko bolje začeli Črnogorci. Slovenska izbrana vrsta v prvih dveh minutah nadaljevanja še ni dosegla koša.

Konec prve četrtine. Slovenija je v prvih desetih minutah prikazala odlično predstavo.

Za prvo slovensko trojko je poskrbel za Klemen Prepelič.

Za odlično akcijo sta poskrbela Zoran Dragić in Luka Ščuka. Slednji je zaključil z zabijanjem po alley-oop podaji Dragića.

Slovenija je odlično odprla srečanje in povedla z delnim izidom 6:0