Gorenjski derbi pričakovano Škofjeločanom (VIDEO)

Košarka 4. Mar 202420:56 > 21:20 0 komentarjev

Košarkarji LTH Castingsa so v 19. krogu lige Nova KBM premagali ECE Triglav s 86:75 (25:19, 50:38, 64:59).

Košarkarji LTH Castingsa so prišli do zanesljive zmage, a je še na začetku zadnje četrtine dišalo po preobratu gostov po zaostanku za 16 točk. Vseeno so domači ustavili nalet Kranjčanov in dosegli deseto zmago v sezoni ter na lestvici napredovali na četrto mesto. ECE Triglav s sedmimi zmagami ostaja v spodnjem domu lestvice.

Škofjeločani so dvoboj odlično odprli in po dobrih štirih minutah vodili z 11:2. Hitro pa je sledil povratek Kranjčanov, ki so izid poravnali. Po novem naletu so domačini v 13. minuti po košu Kendalla Robinsona prvič povedli za deset točk (33:23).

Izenačeno, a le do zadnje četrtine

Ob polčasu so imeli varovanci Luke Bassina 12 točk naskoka, v drugem delu pa se tudi po vodstvu s 54:38 nikakor niso otresli gostov. Ti so predvsem po zaslugi Črta Čabrila rezali v zaostanek, po trojki in še osebni napaki nad njim pa je ta izid v 28. minuti znižal na 60:55.

S takšno razliko sta ekipi začeli zadnjo četrtino. Tudi v tej so imeli Škofjeločani sprva težave v napadu. Kranjčani so se približali na vsega dve točki (66:64), a so domači nato le našli odgovor v napadu in po polaganju kapetana Siniše Bilića pet minut in pol pred koncem povedli za devet točk. Po delnem izidu 13:0 je bil dvoboj odločen.

Ob zmagi je bil najbolj učinkovit Robinson, ki je dosegel 20 točk in pobral še šest skokov. Curtis White in Bilić sta dodala po 16 točk. Pri gostih je Čabrilo dvoboj končal z 21 točkami, 16 jih je dodal Uroš Šikanić (7 skokov).

LTH Castings bo v 20. krogu v soboto gostoval pri Hopsih Polzeli, ECE Triglav pa bo isti dan gostil Kansai Helios.