Domžalčani brez težav odpravili Triglav, prvi par točk za Šenčur

Košarka 7. Okt 202320:30 > 09. Okt 2023 19:55 0 komentarjev

Košarkarji GGD Šenčur so v 2. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo s 95:68 (19:20, 46:36, 73:58). Le še dve ekipi imata stoodstotni izkupiček po dveh odigranih tekmah prvega dela prvenstva, to sta Krka in Helios.

Domžalčani so po začetnem zaostanku v drugi polovici dvoboja brez večjih težav prišli do zmage, druge v sezoni, in se na vrhu lestvice pridružili prav tako še neporaženi Krki.

V začetku so bili boljši gostje, ki so vodili za največ pet točk, prvo četrtino pa dobili za tri. A nadaljevanje je bilo boljše za Domžalčane, ki so nasprotnike ujeli pri 23:22, potem pa si sami do polčasa priigrali nekaj točk naskoka. Največ prav pred odmorom, ko je s trojko za +6 poskrbel Blaž Mahkovic.

Prednost domače zasedbe je nato v tretji četrtini še nekoliko narasla, prvič na tekmi na dvomestno število pri 52:41, Domžalčani pa so imeli pred zadnjim delom devet točk prednosti.

A s trojko Lovra Urbihe so so gostje približali le na 52:55. Vendar so domači odgovorili z delnim izidom 8:0, vodstvo spet povišali na več kot deset točk in potem tekmo brez težav pripeljali do konca in razlike +14.

Prvi par točk za Šenčur

Dvoboj košarkarjev Šenčurja in Ilirije so dobili prvi in tako vpisali prvi par točk v novi sezoni. S tem so se prebili na tretje mesto lestvice, medtem ko je Ilirija po prepričljivi zmagi na prvi tekmi proti Rogaški (kasneje so jo pri KZS registrirali z 20:0) zabeležila prvi poraz in je peta.