Po drami v Škofji Loki srečnejši fantje iz Podčetrtka (VIDEO)

Košarka 18. Mar 202420:22 1 komentar

Košarkarji Term Olimia so prvič v tej sezoni premagali LTH Castings. Vse tri tekme so bile tesne; Podčetrtčani so slavili z 81:78.

Za Terme Olimia je to deveta zmaga v sezoni oziroma četrta na zadnjih šestih tekmah, LTH Castings pa je zdrsnil pod 50-odstotni izkupiček, saj je na zadnjih šestih tekmah zmagal le enkrat.

Podobno kot na prejšnjih dveh obračunih je odločitev padla v končnici. Domači so obrnili zaostanek iz 36. minute (72:76) v vodstvo 78:76 dobro minuto pred koncem, nato pa je na sceno stopil Jure Pelko in s petimi prostimi meti rešil vprašanje zmagovalca.

Gostje so zadeli 13 trojk iz 27 poskusov (47 %), dobili so skok z 39:32, 17 izgubljenih žog pa so nadomestili s kolektivno borbenostjo. Aleksandar Stoimenov je dosegel 24 točk (met iz igre 9:14), 17 ob metu 5:6 za tri točke je dodal Domen Bratož, 14 jih je zbral Gašper Škorjanc, 13 pa Pelko. Pri domačih je največ točk prispeval Siniša Bilić (22 točk, 6 skokov, 4 podaje, indeks 30).

V naslednjem krogu bo LTH Castings gostil Krko (27. 3.), Terme Olimia pa Kansai Helios (26. 3.).