Ljubljančani brez možnosti v Podčetrtku (VIDEO)

Košarka 11. Mar 202420:00 > 20:28 0 komentarjev

Košarkarji Term Olimia iz Podčetrtka so v 20. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo z 90:76 (27:12, 45:32, 65:58). Tretjeuvrščena ekipa prvenstva Ilirija je v Podčetrtku doživela poraz proti ekipi, ki je pred tekmo zasedala predzadnje mesto. Podčetrtani so scenarij napovedali že v uvodni četrtini, ki so jo zanesljivo dobili, nato pa držali tekmece na varni razdalji. Za Ilirijo je bil to sedmi poraz, za Terme Olimia, ki so se povzpele na šesto mesto, pa sedma zmaga.

Gostitelji so tekmo precej bolje začeli od favoriziranih gostov. Prvo četrtino so dobili kar s 27:12, le malo manjšo prednost pa so nesli na glavni odmor po drugi četrtini. Gosti so v prvem polčasu iz igre metali le 31-odstotno, zadeli so zgolj eno trojko iz 11 poskusov.

Večji del tretje četrtine so gosti spet odigrali s preveč napakami, kljub vsemu pa so se v boljših dveh minutah približali na osem točk. Tadej Ferme je dodaten zagon svoji ekipi dal z izjemno trojko ob izteku časa ob koncu tretje četrtine, ko je zadel s svoje polovice igrišča za še manjši zaostanek.

Toda nalet gostov ni trajal, domači so hitro spet pobegnili za 15 točk, v naslednjih minutah pa Ilirijo držali na relativno varni razdalji. Ko je Aleksandar Stojmenov dobro minuto in pol zadel za +17, je bil zmagovalec dokončno odločen.

Glavni delež k zmagi so prispevali Simo Atanacković z 22 točkami, Domen Bratož z 21 točkami in deveti asistencami (ob pet še po pet skokov in ukradenih žog) ter Stojmenov z 19 točkami. Luka Kureš je bil s 16 točkami najboljši pri gostih.

Podčetrtani bodo v 21. krogu prihodnji ponedeljek gostovali v Škofji Loki, Ljubljančani pa bodo dva dni prej gostili Šenčur.