Srbski velikan slovenskemu reprezentantu preprečil vpoklic

Evroliga 12. Nov 202212:11 0 komentarjev
Gregor Glas. Foto: Euroleague Basketball

KK Partizan, ki je za tokratno reprezentančno akcijo dovolil odhod srbskih košarkarjev v domačo izbrano vrsto, tega ni dovolil tudi Gregorju Glasu, ki je bil vpoklican v slovensko košarkarsko reprezentanco.

“Selektor Aleksander Sekulić na tekmi proti Izraelu izmed štirinajsterice košarkarjev z aktualnega reprezentančnega seznama ni mogel računati na Gregorja Glasa, ki je zaradi klubskih obveznosti v Partizanu dokončno izgubljen tudi za ponedeljkovo tekmo z Nemčijo,” so po zmagi v Izraelu sporočili s Košarkarske zveze Slovenije.

Beograjčani so se, kot vse kaže, posluževali tudi precej nenavadne komunikacije. Še pred odhodom v Tel Aviv je Sekulić denimo dejal: “Za Gregorja Glasa še zdaj ne vemo, ali bo lahko prišel. Ni informacij. Povedali so, da bodo spustili le srbske igralce in ne drugih. Po eni strani smo dobili zagotovilo, da lahko pride, po drugi pa dopis od Partizana, da ne bodo spuščali igralca.”

Gregor Glas
Gregor Glas bi oslabljeni Sloveniji prišel še kako prav. Foto: Fiba

Debi v Evroligi skoraj mesec dni po drobtinicah v ligi ABA

Partizan je v četrtek, torej dan pred tekmo Izrael – Slovenija, gostoval v Pireju in visoko izgubil proti Olympiacosu (58:87). Glas, ki je kljub odsotnosti srbskih reprezentantov v igro prvič vstopil šele pred koncem tretje četrtine, je zbral le sedem minut igre. Zgrešil je edini met iz igre, vpisal eno asistenco ter kar pet izgubljenih žog.

To je bil šele njegov tretji nastop to sezono in debi v elitni Evroligi. Krstni nastop sevede lahko veseli slovenske ljubitelje košarke, a prišel je po sili razmer in skoraj mesec dni po njegovem zadnjem uradnem nastopu. Skupno je na treh tekmah vpisal le 19 minut igre. Podobno kot Slovenija, je denimo pri Partizanu izvisel tudi Izrael z Yamom Madarjem.

Dolgoletni spor med podjetjem Euroleague Commercial Assets (ECA), ki upravlja z Evroligo, in Fibo je tako dobil novo poglavje. Ne le, da se do sedaj Evroliga za potrebe Fibinih kvalifikacij ni zaustavljala, klubi so lahko selektivni pri prižiganju zelene luči ob vpoklicu košarkarjev v reprezentance. Nova črna pika na račun evropske košarke.