Nadaljuje se evropska agonija Cedevite Olimpije

Eurocup 22. Nov 202316:16 > 22:31 0 komentarjev

Košarkarji Cedevite Olimpije v evropskem pokalu tudi po osmih krogih ostajajo brez zmage. Tokrat so jim mero vzeli londonski Levi, ki so bili boljši s 101:93. Zmaji so bili v igri za zmago do zadnje minute, a zapravili priložnost za preobrat.

Medtem ko v ligi ABA Ljubljančani kažejo vse boljše predstave in so v ponedeljek v Stožicah porazili tudi veliki Partizan, so njihovi izidi v evropskem delu sezone katastrofalni. Osem tekem in osem porazov je bilanca, ki slovenske prvake trdno pritrjuje na dno lestvice skupine A in potiska daleč od boja za končnico.

V prvi četrtini Angležev in Slovencev ni bilo mogoče ločiti. Razlika je bila vseskozi izjemno majhna, nikoli višja od štirih točk. Voz gostov je vlekel Jaka Blažič, ki ostaja vroč. Na zadnjih treh tekmah pred potovanjem na Otok je vpisal kar 77 točk. Prvi manjši niz je na začetku drugega dela uspel zmajem. Na vodstvo Londončanov z 22:19 so odgovorili z 8:0, a že po dveh minutah je bil izid znova poravnan (27:27). Iniciativo so prevzeli domači. Gregor Glas je ob 32:32 zgrešil polaganje za novo vodstvo, hitro je sledila kazen v obliki trojke, druge od treh zaporednih na poti do niza 13:0 za prednost z desetimi točkami. Na polčas sta moštvi odšli s 50:43.

Slovenski prvaki so se v tretji četrtini vrnili s serijo trojk Klemna Prepeliča, ki je izza črte zadel kar trikrat v nizu in skupno že petkrat na dvoboju. Svoje moštvo je približal na točko zaostanka, Justin Cobbs pa ga znova vrnil v vodstvo (60:59). Vitaminski zmaji so ga sicer hitro izgubili, a minimalno in v zadnjo četrtino vstopili zaostankom za tri točke (70:73). Na začetku zadnjega dela so domači hitro ušli na 80:72, a se Slovenci niso predali. Cobbs je 3:05 pred koncem znižal na 84:86. Pol minute pozneje je Blažič s trojko zmaje približal na zgolj točko zaostanka.

Cedevita Olimpija, prepelič

Sledila je črna minuta, ki je odločila v prid domačih. Luka Ščuka je 1:40 pred koncem pogumno poskušal izza črte z metom, ki bi Ljubljančane popeljal v vodstvo, a zgrešil. Nato je v obrambi odlično posredoval in ukradel žogo, a jo v protinapadu podal v roke nasprotnika. Sledila je kazen, trojko za 94:89 je 49 sekund pred iztekom zadel Conor Morgan. Isti košarkar je žebelj v krsto zmajev zabil z izjemno blokado nad Shawnom Jonesom.

Prvi strelec zmagovalcev je bil s 24 točkami Matthew Morgan, pri Cedeviti Olimpiji jih je 23 vpisal Prepelič. 19 jih je dodal Cobbs, 16 Stewart in 15 Blažič.

Ljubljančani so bili v Londonu precej oslabljeni, predvsem pod obročem. Karla Matkovića še vedno pestijo bolečine v hrbtu, medtem ko Aleksandra Šaškova in bilo v postavi iz administrativnih razlogov. Po poškodbi še naprej okreva Nikola Radičević, v Ljubljani pa je ostal tudi trenutno povsem odpisani Sean Armand.

Zmaji sezono nadaljujejo v Podgorici, kjer se bodo v soboto v okviru lige ABA pomerili z Budućnostjo. Naslednji teden bodo v Stožicah gostili vodilni Paris in tako sklenili prvo polovico skupinskega dela EuroCupa.

EuroCup, 8. krog (skupina A):

London Lions – Cedevita Olimpija 101:93 (19:19, 31:24, 23:27, 28:23)

Dvorana Copper Box, sodniki: Zamojski (Poljska), van den Broeck (Belgija), Bissuel (Francija).

London Towers: Olaseni 19 (3:5), Taylor 6 (4:4), C. Morgan 18, Nelson 17 (2:2), Queeley 2, Sharma 6, M. Morgan 24 (9:10), Grantham 9.

Cedevita Olimpija: Stewart 16, Sow 8 (1:4), Cobbs 19 (2:4), Glas 3, Blažič 15 (1:2), Prepelič 23 (6:7), Jones 6, Ščuka 5.

Prosti meti: London 18:21, Cedevita Olimpija 10:17.

Met za tri točke: London 7:21 (Nelson 3, C. Morgan 2, M. Morgan, Grantham), Cedevita Olimpija 13:28 (Prepelič 5, Blažič 2, Stewart 2, Ščuka, Glas, Cobbs, Sow).

Osebne napake: London 19, Cedevita Olimpija 21.