Šov Slovenije na japonski uverturi, padla je stotica (VIDEO)

Košarka 19. Avg 20239:50 > 9:52

Slovenska košarkarska reprezentanca je odigrala še zadnjo pripravljalno tekmo pred svetovni prvenstvom. Nasprotnik Slovenije je bila Japonska, ki jo je Slovenija nadigrala in ugnala s 103:68.

Pripravljalna tekma v Tokiu

Japonska – Slovenija 68:103 (21:26, 36:50, 50:77)

* Dvorana Ariake, gledalcev 13.216, sodniki: Kitazawa, Horiuchi, Takano (vsi Japonska).
* Slovenija: Samar 1 (1:4), Nikolić 7, Tobey 11 (1:1), Blažič 16, Hrovat 7 (3:3), Dimec 8 (4:5), Dragić 14, B. Prepelič 5, Glas 3, Čebašek 8, Dončić 23 (8:10).
* Japonska: Togashi 9, Evans 4 (1:2), Kawamura 7 (2:2), Hiejima 5 (1:1), Baba 13 (2:2), Hawkinson 12 (4:5), Tominaga 10, Yoshii 8 (2:4).
* Prosti meti: Slovenija 17:23, Japonska 12:16.
* Met za dve točki: Slovenija 25:36, Japonska 13:25.
* Met za tri točke: Slovenija 12:36 (Blažič 4, Dončić 3, Čebašek 2, Nikolić, B. Prepelič, Glas), Japonska 10:46 (Togashi 3, Yopshii 2, Tominaga 2, Evans, Kawamura, Baba).
* Skoki: Slovenija 48 (36 + 12), Japonska 36 (24 + 12).
* Osebne napake: Slovenija 22, Japonska 23.
* Pet osebnih: /.

Na zadnji postaji pred svetovnim prvenstvom, ko se je Slovenija na poti proti Okinavi ustavila v Tokiu, so izbranci Aleksandra Sekulića odigrali pripravljalno tekmo z Japonsko. Naloga oziroma generalka pred prvenstvom je bila opravljena z odliko. Luka Dončić in soigralci so bili celotno tekmo bistveno boljši nasprotnik od domačinov, ki so korak s Slovenci držali le v uvodnih desetih minutah, ko jih je v igri še držal met z razdalje.

Že v drugi četrtini je začela slovenska prednost hitro naraščati, slovensko igro je do 35. minute vodil Dončić, v zaključku sta se razigrala še Jaka Blažič in Zoran Dragić.

Mojstrovina Luke Dončića

Najboljši igralec na današnji tekmi je bil Luka Dončić s 23 točkami ter 7 skoki in podajami. Šestnajst točk je dodal Jaka Blažič, 14 Zoran Dragić, enajst točk in deset skokov pa je zbral Mike Tobey.

Tekmo ste si lahko v neposrednem televizijskem prenosu ogledali na SK 1, dogajanje pa smo aktivno spremljali tudi na naši spletni strani.