Veliki Walter Tavares junak Reala, v finalu z Olympiacosom (VIDEO)

Evroliga 19. Maj 202319:55 > 21:54 0 komentarjev

Real Madrid in Olympiacos sta finalista letošnje evrolige. Grki so po velikem preobratu s 76:62 ugnal Monaco. Podobno je nato uspelo še Real Madridu na el clasicu proti Barceloni (78:66), ki je večne tekmece nadigral predvsem v tretji četrtini, kar si lahko ogledate v zgornjem videu. Finale bo v nedeljo ob 19.00, tudi na Sportklubu!

Izjemni Walter Tavares in v pravih trenutkih razigrani Sergio Rodriguez sta bila glavna junaka Real Madrida ob zmagi proti Barceloni, ki je še sredi tretje četrtine vodila za osem točk, a nato močno popustila. Dvoboj je zaznamovala tudi groba nešportna osebna napala Adama Hange nad Janom Veselyjem, a Barcelona ni izkoristila niti prostih metov niti dodatnega napada.

Vroča kri sredi tretje četrtine po nešportni osebni napaki Hange:

Prav v tem delu tekme je Real uprizoril delni izid 15:0 ter prevzel vodstvo. V zadnji četrtini je Barcelona s trojko Nicolasa Laprovittole še poravnala izid na 58, a je v nadaljevanju zagospodaril Tavares, ko se je zdelo, da je njegova prav vsaka odbita žoga. Dvoboj je sklenil z indeksom kar 39, vpisal je 20 točk (iz igre 7/9), 15 skokov in podelil še 4 blokade.

Barcelona - Real Madrid

Izjemno pomembne koše je v drugem polčasu prispeval tudi Rodriguez, ki je tekmo sklenil z 12 točkami in 5 asistencami. Medtem ko je Mario Hezonja prispeval 14 točk. Anthony Randolph je v slabih 7 minutah dosegel 6 točk in 2 skoka.

Na drugi strani Mike Tobey kot edini od 12 članov Barce ni prišel na parket, medtem ko je bil s 16 točkami prvi strelec Alex Abrines. Veliko razočaranje in največji dolžnik je ostal Nikola Mirotić, ki je prve točke vpisal šele sredi zadnje četrtine, tekmo pa sklenil s 3 točkami in metom iz igre 1/10.

Domači junak Šarunas Jasikevičius je tako v tretji sezoni še tretjič ostal brez naslova, potem ko se je sicer v vseh letih vedno uspel prebiti na zaključni turnir.

Olympiacos po nori tretji četrtini prvi finalist

Grki so na prvi polfinalni tekmi prikazali dva povsem različna obraza in se predvsem po zaslugi izjemne igre v drugem polčasu prebili v veliki finale, kjer bodo igrali devetič in lovili četrti naslov v klubski zgodovini. Zadnjega so v vitrine pospravili pred desetimi leti, ko je prav tako na klopi sedel Georgios Bartzokas.

Monaco bi pred sezono zagotovo sprejel uvrstitev v polfinale, a bo v kneževini ostal grenak priokus, saj so imeli še ob polčasu lepih 12 točk naskoka. V drugem delu so Monačani povsem razpadli in ekspresno zapravili vso prednost ter se po šoku niso več pobrali. V tretjem delu so dosegli zgolj dve točki (2:27)!

Olympiacos - Monaco:

Grki so po raztreseni igri v prvem polčasu po odmoru delovali kot dobro naoljen stroj. V le štirih minutah so izničili zaostanek in s trojko Aleksandra Vezenkova in delnem izidu 14:0 drugič na tekmi povedli. Šele 4:20 pred koncem tretje četrtine so Monačani le končali strelski mrk, ko je po protinapadu zabil Elie Okobo, kar je ostal njihov edini koš v tem delu tekme. Olympiacos je letel po parketu, z noro trojko Giannoulisa Larentzakisa od table si je pred zadnjim delom priigral prednost 56:43. Monaco se je še približal na 7, a so Grki silovito odgovorili in razblinili vse dvome o prvem potniku v finale.

Prvi strelec Olympiacosa je bil Vezenkov z 19 točkami, 15 jih je dodal Kostas Papanikolaou, 12 Moustapha Fall. Na drugi strani sta po 17 točk vpisala Okobo in Mike James.

Vrhunci 3. četrtine in velikega preobrata Olympiacosa:

Zaključni turnir evrolige 2022/23 (Kaunas):

Polfinale (petek, 19. maj):

Olympiacos – Monaco 76:62 (14:20, 15:21, 27:2, 20:19)

Barcelona – Real Madrid 66:78 (18:18, 24:18, 22:13, 11:20)

Finale bo v nedeljo, 21. maja, ob 19.00. Še prej, natančneje ob 16.00, bo na sporedu tekma za tretje mesto.

Vse tekme si boste v neposrednem prenosu lahko ogledali na Sportklubu.