Zmaga, vredna zlata: Dončiću in Dallasu uspel epski preobrat

Košarka 30. Mar 20246:55 0 komentarjev
Luka Dončić
Luka Dončić. Foto: Profimedia

Kakšna tekma, kakšna zmaga! Košarkarji Dallas Mavericks so še drugič v treh dneh na gostovanju premagali velike rivale na lestvici Sacramento Kings (107:103) in plezajo po lestvici zahoda proti mestom, ki ne le vodijo v končnico, ampak celo prinašajo prednost domačega parketa.

Če je bila sredina zmaga Dallasa proti Sacramentu ‘sprehod v parku’ oziroma simultanka moštva iz Teksasa, so se morali tokrat za dragoceni uspeh Luka Dončić in soigralci precej, precej bolj potruditi.

Sacramento je namreč sijajno odprl tekmo, takoj prevzel pobudo, a je zalet domače ekipe ustavila poškodba izvrstnega strelca z razdalje Malika Monka, ki je kmalu po začetku dvoboja odšepal v garderobo. Vseeno je bil večji del tekme v znamenju kraljev, ki so razliko ves čas držali blizu desetih točk. Luka Dončić in Kyrie Irving sta držala priključek Dallasa, nato pa so se telički v zadnji četrtini ‘spustili z verige’.

Odločilni koš dosegel Exum

Sklepni del srečanja je z dvema trojkama odprl slovenski košarkarski čarovnik in nakazal, v katero smer se bo odpeljala tekma. Dallas je povsem ujel priključek, Šest minut pred koncem pa prvič povedel (94:92). Sledila je prava drama, v odločilnih trenutkih pa malce presenetljivo v zasedbi Jasona Kidda žoga pri metu ni romala ne v roke Dončića ne v roke Irvinga, ampak je odgovornost nase prevzel Dante Exum.

Nekdanji košarkar beograjskega Partizana je prvi dve trojki zgrešil, 28 sekund pred koncem pa zadel odločilno trojko, ki je Dallasu prinesla 44. zmago sezone in moštvo iz Teksasa še utrdila na 6. mestu zahoda, ki pomeni neposredno uvrstitev v končnico.

Po desetih zmagah na zadnjih enajstih tekmah Dončić in soigralci le še za dve zmagi zaostajajo za četrtimi Los Angeles Clippers, ki so nocoj prav tako na dramatičen način strli Orlando (100:97).

Dončić znova blestel

Luka Dončić se je vnovič močno približal trojnemu dvojčku, tekmo je končal s 26 točkami, 9 skoki in 12 asistencami. Čeprav je imel težave z bolečinami v desni nogi, zaradi poškodbe ahilove tetive je bil njegov nastop celo vprašljiv, je na parketu zdržal skoraj 41 minut.

Dallas po dvojčku zmag proti Sacramentu naslednja preizkušnja čaka v ponedeljek, ko igrajo proti še eni razigrani ekipi, njihov nasprotnik bodo sosedi iz Houstona.