Zmaji letijo v predmestju Beograda, vsaka naslednja je tekma sezone

Košarka 5. Maj 202314:33 0 komentarjev
Letošnjo evropsko pot bo zaključil Miro Alilović. Foto: Aleš Fevžer

Košarkarje Cedevite Olimpije jutri ob 20.00 uri v Areni KK FMP na obrobju Beograda čaka še drugi obračun četrtfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA z FMP-jem Soccerbet. Zmaji si lahko z zmago že zagotovijo mesto med najboljšimi štirimi ekipami tekmovanja.

Na prvem srečanju četrtfinalne serije so v Stožicah z izidom 87:77 slavili Ljubljančani.

Če bi se zmage veselili tudi v Areni KK FMP, bi kot prvi član regijskega tekmovanja postali polfinalist.

Med štiri se lahko v naslednjih dneh prebijejo tudi košarkarji Budućnosti, če to nedeljo porazijo Mego in v ponedeljek Crvena zvezda, če še drugič “ugasne” Zadar.

Če zmajem jutri uspe, se bodo za preboj v finale tekmovanja nato pomerili z zmagovalcem četrtfinalnega niza med Partizanom Mozzart Bet in SC Derbyjem. Ta serija se je zaradi nastopanja beograjskega kluba v evroligi nekoliko zavlekla.

V senci tragedije

“V imenu kluba in vseh nas, ki smo del ekipe, izrekam sožalje vsem najožjim svojcem žrtev tragedije v Beogradu. Čaka nas druga tekma z FMP-jem. Zavedamo se, da smo napravili prvi korak, in da je končnica maraton. V Železniku nas čaka veliko težja tekma, kot je bila prva v Stožicah,” je pred dvobojem z FMP-jem za uradno spletno stran povedal trener Cedevite Olimpije, Miro Alilović.

Tekma v Železniku se bo začela z minuto molka v spomin na žrtve tragedije, ki je v sredo pretresla ne le Srbijo, temveč celoten svet.