Zmaji pred Goranom Dragićem potrdili 21. naslov (VIDEO)

Košarka 29. Maj 202421:43 > 21:44 0 komentarjev

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Domžalah zlahka dobili še tretjo tekmo finalne serije proti Kansai Heliosu (91:78) in še 21. postali slovenski prvaki. Vse je bilo odločeno že do konca prve četrtine, ki so jo Ljubljančani dobili s kar 37:14.

Cedevita Olimpija je prvi dve tekmi serije dobila precej težje in Domžalčane lomila do zadnjih minut. Prvo tekmo v Hali komunalnega centra je dobila s 94:87 in drugo v Tivoliju z 80:73. Tretja in tudi zadnja tekma finala lige Nova KBM je bila za Ljubljančane kot sprehod v parku.

“Metlo” so si košarkarji Cedevite Olimpije zagotovili praktično že v uvodnem delu dvoboja. Od začetka sta koš domačih polnila Luka Ščuka in Alen Omić. Prav slednji je po zgolj šestih minutah igre poskrbel za prvo dvoštevilčno vodstvo gostov. Za tem je že svojo tretjo trojko zadel Jaka Blažič, Zoran Dragić pa nato s sedmim zadetim metom izza črte za Ljubljančane že ob koncu prve četrtine povsem dotolkel nebogljene Domžalčane (37:14). Tekma in s tem boj za naslov sta bila tako hitro končana.

V dvorani tudi znana košarkarska imena

V Domžalah si je zaključek slovenskega prvenstva ogledal tudi legendarni Goran Dragić, ki je torej znova pripotoval iz Miamija. Številni mlajši navijači so tako dobili tudi priložnost za kakšno fotografijo. Na tribuni je bilo mogoče opaziti tudi reprezentanta Gregorja Hrovata in nekdanjo članico Slovenije Niko Barić.

Goran Dragić na tekmo v Domžalah. Foto: Aleš Fevžer

Zmaji so mejnik 50 točk presegli že pred iztekom pete minute drugega dela. Kako drugače kot z novim metom za tri. Natančen je bil Ščuka. Po košu DJ Stewarta pa je prednost prvič poskočila nad kar 30 točk (53:22). Na polčas sta šli ekipi ob izidu 60:34 v korist starih in novih prvakov.

Drugi polčas je bil zgolj še formalnost. Pravega tekmovalnega naboja ni bilo več. Tudi oba trenerja, Damjan Novaković na domači in Zoran Martić na gostujoči strani, sta tekmo v večini pospremila mirno. Nekaj več jeze je bilo kakopak pri domžalskemu strategu, ki je živce še najbolj izgubljal ob številnih napakah v obrambi, ki so favoriziranim tekmecem omogočile kopico lahkih košev.

Razlika se je v tretjem delu sicer gibala med 22 in 28 točkami. Na semaforju pa je bilo pred zadnjo četrtino 47:71. V zaključku smo spremljali podobno sliko. Zmaji, ki so v drugem polčasu povsem spustili nogo s stopalke za plin, so domačim dovolili, da so vsaj pošteno omilili poraz. Najbližje jih je dve minuti pred koncem na 13 točk (73:89) približal Jan Zemljič.

Najboljši strelec tekme je bil s 23 točkami Lenart Sirc. Pri prvakih jih je 20 vpisal Omić, ki je dodal še 11 skokov in 6 asistenc. 17 točk je dosegel Stewart in po 13 Ščuka in Dragić.

Izjave po tekmi:

Dvorana ŠD Domžale, gledalcev 500, sodniki: Petek (Limbuš), Zupančič (Ljubljana), Španić (Postojna).
Kansai Helios: Bernard 5, Nemanič 4, Mahkovic 10 (2:2), Sirc 23 (5:7), Blomgren 12, Šetina 3, Zemljič 3, Mirtič 16 (0:2), Pahernik 2.
Cedevita Olimpija: Stewart 17 (3:4), Radičević 1 (1:2), Blažič 11, Ščuka 13 (2:5), Omić 20 (3:3), Cobbs 2 (2:2), Glas 10 (1:1), Jones 4, Dragić 13 (2:2).
Prosti meti: Kansai Helios 7:11, Cedevita Olimpija 14:19.
Met za tri točke: Kansai Helios 5:29 (Blomgren 2, Bernard, Šetina, Zemljič), Cedevita Olimpija 13:30 (Blažič 3, Ščuka 3, Dragić 3, Stewart 2, Omić, Glas).
Osebne napake: Kansai Helios 21, Cedevita Olimpija 18.
Pet osebnih: /

Finale lige Nova KBM, tretja tekma (Domžale):

Sreda, 29. maj:

Kansai Helios Domžale – Cedevita Olimpija 78:91 (14:37, 20:23, 13:11, 31:20)

Cedevita Olimpija je finalno serijo dobila s 3:0 in še 21. osvojila naslov slovenskih državnih prvakov.