Zanesljivi zmag Bilj in Bistrice v 2. SNL

Nogomet 6. Nov 202316:45 > 16:47 0 komentarjev

S tekmama Ilirija 1911 - Vitanest Bilje in Bistrica - Rudar Velenje se je končal 16. krog 2. slovenske lige. Prvi dvoboj so v gosteh dobili Biljenci s 3:0, pri katerem je Ricard Fernandez Betriu dosegel dva gola in je z 12 zadetki prvi strelec lige, drugega pa Bistrica doma s 5:1. Pri zmagovalcih je dvakrat zadel Ante Kuliš.

Derbi kroga med Primorjem in vodilnimi Beltinci so v nedeljo dobili Ajdovci s 3:1. Nafta pa se je točkovno izenačila z Beltinčani, potem ko je v gosteh z 2:1 odpravila Krko.

Primorje je do zmage prišlo po preobratu, potem ko so v drugem polčasu zadeli Mark Gulić, Dušan Ignjatović in Luka Jerin. Rdeče-črni so z zmago na tretjem mestu, današnjemu tekmecu so se približali na dve točki.

Enako število točk kot Beltinci pa ima Nafta, ki je slavila v Novem mestu po dveh zadetkih Stjepana Igreca. Lendavčani imajo še tekmo v dobrem.

Fužinar in Tolmin sta se razšla brez golov, Gorica in Brinje pa sta igrala 1:1, potem ko je domačim točko priigral Nejc Mevlja v 95. minuti,

Nogometaši sežanskega Tabora so v soboto le prišli do svoje prve zmage. Zadnjeuvrščena ekipa je v Kranju presenetila Triglav in ga premagala z 2:1. Oba gola za zmagovalce je dosegel Lorenzo Jose Gonzalez Montesdeoca.

Na prvi sobotni tekmi je Jadran v Slovenskih Konjicah z 1:0 premagal Dravinjo.