Junak Egipčanov rezervni vratar, Mali se poslavlja

Nogomet 26. Jan 202222:55 > 22:56 1 komentar

Na Afriškem pokalu narodov bosta danes znana še zadnja udeleženca četrtfinala. Najprej je bil na sporedu obračun Egipta in Slonokoščene obale, ki se je zaključil po streljanju enajstmetrovk, saj se mreži v rednem delu in podaljških nista zatresli. V odločilnih trenutkih so bili bolj zbrani nogometaši Egipta. Zadnjega potnika med najboljših osem je zvečer odločilo srečanje med Malijem in Ekvatorialno Gvinejo, ki se je prav tako končalo po streljanju z enajstih metrov.

Kljub temu, da se je redni del srečanja med Slonokoščeno obalo in Egiptom končal brez golov, pa so gledalci v Douali lahko spremljali nadvse dinamično srečanje.

Priložnosti je kar mrgolelo, v prvem polčasu so Egipčani zadeli prečko (Omar Marmoush), imeli z zelo napadalno naravnano igro tudi v drugem polčasu in podaljških priigrali kar nekaj priložnosti za zadetek, a so bili napadalci bodisi preveč sebični, ali pa komplicirali.

Prvo ime letošnjega turnirja je zagotovo Mohamed Salah, ki nastopa za Egipt. FOTO: Guliverimages.

Faraoni uspeli z rezervo

Predvsem v podaljških je bil pri “slonih” najbolj razpoložen napadalec Wilfried Zaha, a je imel s strani ostalih igralcev v oranžnih dresih premalo pomoči. Zadnjo priložnost, da tekmo po 120 minutah zaključi, je imel Trézéguet, ki mu je žogo v srce kazenskega prostora lepo “serviral” Mo Salah, a je član Aston Ville pomeril točno v rokavice vratarja tekmecev.

Odločali so torej streli z bele točke, pri katerih se je izkazal rezervni vratar Egipta in član Zamaleka, Mohamed Abou Gabaski. Ta je moral v igro priti že v 88. minuti, saj se je prva izbira na golu, Mohamed El Shenawy med igro poškodoval.

V tretji seriji je Gabaski s pomočjo prečke obranil strel Ericu Baillyju, kar se je izkazalo za odločilno potezo in Egipt se je v četrtfinalu pridružil Maroku.

Streljanje enajstmetrovk na srečanju Egipt : Slonokoščena obala:

Mané poskrbel za strah v Senegalu

Za trenutek se ustavimo še pri včerajšnjemu dvoboju med Senegalom in Zelenortskimi otoki. Prvi je po zaslugi zvezdnika Sadia Maneja napredoval v četrtfinale po zmagi z 2:0. A član Liverpoola se je le šest minut pred vodilnim golom za trenutek znašel v nezavesti. Za to je “poskrbel” trk z vratarjem Zelenortskih otokov Vozinho, ki je bil po oceni glavnega sodnik kriv za nesrečo in bil izključen.