Aluminij z zmago v Domžalah preskočil Radomlje (VIDEO)

Nogomet 20. Feb 202419:36 0 komentarjev

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v 22. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Aluminiju z 1:2 (0:1).

V Domžalah sta se Radomlje in Aluminij merila v pomembni tekmi v boju za obstanek. Potem ko so prvo medsebojno v sezoni v Domžalah dobili Kidričani, drugo pa v Kidričevem Radomljani, so tokrat spet slavili igralci Aluminija ter današnjega tekmeca na lestvici prehiteli za točko in so zdaj sami na osmem mestu.

Radomlje, ki so imele sicer dvakrat več strelov (predvsem v drugem polčasu so jih zbrale več), pa nadaljujejo s točkovno skromnimi predstavami na “domačem” igrišču, saj je bil to že njihov osmi poraz ob treh remijih in zgolj eni zmagi.

Aluminij je prvi resno zagrozil, ko je v četrti minuti Gašper Jovan prišel do neoviranega strela z glavo iz bližine, vendar je žogo poslal v vratarja Emila Velića. V 20. minuti je Janez Pišek streljal z več kot 25 metrov, Velić pa je še enkrat dobro posredoval.

Radomeljski vratar je tudi v 22. minuti dobil še en dvoboj ena na ena z Jovanom, v 27. minuti pa ga je le premagal Tin Matić, ko je po podaji Tomislava Jagića dobil žogo za hrbet radomeljske obrambe, potem pa je žogo malce z desne strani s slabih desetih metrov poslal pod prečko vrat domačih.

V 29. minuti je lepo podajo pred gol spet dobil Jovan, vendar mu iz bližine ni uspelo zadeti ob Tinu Hrvoju. Do konca polčasa, v katerem je bil Aluminij nevarnejši tekmec, so imeli Radomljani zgolj ob koncu eno polpriložnost.

V uvodu drugega polčasa so bili nekoliko živahnejši domačini, ki so v 56. minuti zadeli prečko, ko je z glavo streljal Hrvoj. V 63. minuti je v kazenskem prostoru povsem sam ostal Caio da Cruz, streljal, vendar je bil mladi Lan Jovanović zbran in je žogo pokril. Da Cruz je streljal tudi v 66. minuti, a z desne strani kazenskega prostora žogo poslal mimo gola.

V 78. minuti je Aluminij prišel do drugega zadetka, potem ko je sveži Žan Baskera poslal žogo proti drugi vratnici, kjer je bil Matić in brez težav zadel za 2:0. Le malce zatem je na drugi strani premalo natančno meril Moses Barnabas, Madžidu Šošiću pa je v 85. minuti veselje preprečil Lan Jovanović.

Vicko Ševelj je takoj zatem žogo poslal čez Aluminijeva vrata, v 88. pa je še Nino Kukovec iz bližine zadel le zunanji del mreže. Dvoboja ena na ena z Velićem v 90. minuti ni dobil Marko Brkljača, na drugi strani pa je Lan Jovanović pozneje vpisal še svojo peto obrambo na tekmi. V prvi minuti sodniškega dodatka pa je slednjega le premagal Kukovec, ko je zadel iz bližine za 1:2.

Radomlje bodo v 23. krogu v nedeljo gostovale pri Muri, Aluminij pa bo dan prej gostil Olimpijo.

Radomlje – Aluminij 1:2 (0:1)

Športni park Domžale, sodniki: Antič, Pospeh, T. Jug.

Strelci: Kukovec 91.; Matić 27., 77.

Konec tekme!

91. minuta: GOOOL! Radomlje le do znižanja, nekako je žoga našla pot skozi obrambo gostov, na koncu podaje se je dobro znašel Kukovec.

80. minuta: Nova priložnost domačih, a je žoga znova zletela mimo.

77. minuta: GOOOOL! Kdor ne da, dobi. Matić je z drugim golom morda že odločil dvoboj.

67. minuta: Še naprej pretijo domači, znova je streljal Cruz, a mimo vrat.

63. minuta: Znova so zapretili Radomljani, v lepem položaju je bil Cruz, a strel je bil premehak.

56. minuta: Domači se prebujajo, bili so blizu izenačenju, a jim je veselje preprečila prečka.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa. Gostje so bili v prvih 45 minutah precej boljši tekmec.

27. minuta: GOOOOL! Aluminij do zasluženega vodstva! Tim Matić je po odlični dolgi podaji čez domačo obrambo žogo sprejel na prsih in jo z močnim strelom poslal pod prečko.

20. minuta: Pišek je močno streljal z razdalje, a se je znova izkazal Velić, ki ima precej več dela od kolega na drugi strani.

4. minuta: Kakšna priložnost za goste, že takoj bi lahko povedli, a je bil po strelu iz neposredne bližine na mestu domači vratar.