Arsenal v izdihljajih šokiral City in osvojil superpokal (VIDEO)

Nogomet 6. Avg 202319:49 0 komentarjev

Arsenal je zmagovalec angleškega superpokala, potem ko je v razburljivi tekmi šele v 101. minuti prišel do izenačenja in po streljanju enajstmetrovk tudi do zmage proti Manchester Cityju. Redni del se je končal z 1:1, z bele točke je bilo 4:1 v korist Londončanov.

Tekmeca sta bila večji del tekme precej izenačena. V prvem polčasu se mreži nista zatresi, v drugem je v trenutkih, ko je bil podjetnejši Arsenal, za mojstrovino poskrbel 21-letni vezist Cole Palmer, ki je Aarona Ramsdala ugnal s prefinjenim diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora.

Ko se je že zdelo, da bodo sinjemodri t.i. Community Shield osvojili še sedmič v zgodovini kluba, je globoko v sodnikovem dodatku s precej sreče pot za hrbet Stefana Ortega našel Leandro Trossard. Žoga je po strelu zadela Manuela Akanjija in močno spremenila smer.

Angleški superpokal se v primeru izenačenega izida po rednem delu zaključi z enajstmetrovkami. Pri strelih z bele točke so bili precej bolj natančni topničarji. Zadnji strel je suvereno izkoristil Fabio Vierira in tako poskrbel za 17. lovoriko v vitrinah kluba. Več superpokalov ima zgolj Manchester United, ki je pri številki 21.

Prihodnji konec tedna se začne nova sezona angleškega prvenstva. Prav City in Arsenal sta minulo leto končala na prvih dveh mestih. Prvaki obrambo naslova začenjajo v petek pri Burnleyju, podprvaki bodo prvič na delu dan pozneje, ko v London prihaja Nottingham Forrest.