Bayern je potrdil novega trenerja

Nogomet 24. Mar 202318:26 0 komentarjev
Thomas Tuchel
Thomas Tuchel bo po novem sedel na klopi Bayerna. FOTO: Guliverimages.

Zgodilo se je pričakovano. Tomas Tuchel je postal novi trener nemškega prvaka Bayerna Münchna.

Thomas Tuchel prevzema vodenje prve ekipe Bayerna, so v petek zvečer sporočili iz vrst bavarskega nogometnega velikana in potrdili govorice po odhodu Juliena Nagelsmanna. Ta naj bi se od Münchna poslovil zaradi nesoglasij z vodilnimi ljudmi kluba.

Tuchel je podpisal pogodbo do konca sezone 2024/25, v trenerski posel pa se vrača po polovici leta. Septembra lani so ga po vsega letu in pol odpustili pri Chelseaju. Pred tem je 49-letni priznani nemški strokovnjak vodil PSG, Borussio Dortmund in Mainz.

Tuchel je uspeh kariere zabeležil v sezoni 2020/21, ko je Chelsea popeljal do naslova evropskega prvaka, z Londončani pa postal tudi svetovni klubski prvak. Pred tem je bil dvakrat francoski prvak s PSG, s katerim je zaigral tudi v finalu lige prvakov, v Parizu pa osvojil še nekaj lovorik. Z Borussio Dortmund je leta 2017 osvojil nemški pokal.

Bayern je v četrtfinalu lige prvakov, v katerem se bo pomeril proti Manchester Cityju, medtem ko je v prvenstvu trenutno na drugem mestu in po 25 odigranih tekmah za točko zaostaja za vodilno Borussio Dortmund. V igri za lovoriko je tudi v pokalu, v četrtfinalu ga čaka tekma proti Freiburgu.