Benjamin Šeško Stožice dvignil na noge (VIDEO)

Nogomet 14. Okt 202319:06 0 komentarjev

Benjamin Šeško je v prvem polčasu kvalifikacijske tekme za evropsko prvenstvo proti Finski zablestel. V Stožicah je v prvih 45 minutah zabil dvakrat. Najprej je izkoristil enajstmetrovko, nato pa v svojem slogu z lepim zadetkom povišal prednost varovancev Matjaža Keka na 2:0.

V 15. minuti je v kazenskem prostoru Finske padel Andraž Šporar, sodnik Daniele Orsato pa je takoj pokazal na belo točko. Šporar se je izjemno lepo znašel, podajo Petra Stojanovića je spremenil v hiter obrat, s čimer je presenetil branilca Lea Vaisanena, ki ga je spravil na tla.

Odgovornost je prevzel Benjamin Šeško, ki je kljub temu, da je bil vratar Lukas Hradecky na žogi, Slovenijo povedel v vodstvo.

V 28. minuti je sledil še silovit protinapad slovenske reprezentance. Andraž Šporar je ukradel žogo na sredini igrišča, takoj zaposlil Šeška, ta pa je kot brzi vlak krenil proti golu Fincev in s svojo šibkejšo levico rutinirano ugnal Hradeckega.