Veličastna zmaga pred polnimi Stožicami s črno piko (VIDEO)

Nogomet 14. Okt 202321:55 > 22:35 5 komentarjev
Diši po Euru 2024, a zadeva še ni zaključena. FOTO: Aleš Fevžer

Slovenska nogometna reprezentanca se je v sedmem krogu kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu v Stožicah pred več kot 15 tisoč gledalci pomerila proti Fincem. Zmaga s 3:0 je igralce selektorja Matjaža Keka močno približala uvrstitvi v Nemčijo.

V prvem polčasu je dvakrat zadel Benjamin Šeško.

Napadalec Leipziga je najprej zadel z enajstih metrov, potem ko je najstrožjo kazen izsilil Andraž Šporar. Sicer je Lukas Hradecky uganil smer, a je bil udarec premočan. Sredi prvega dela srečanja je čudežni zasavski deček sam krenil proti vratom in spet premagal čuvaja mreže Leverkusna, meril je v malo mrežico in vodstvo podvojil.

Kaj je z “Benijem”?

Finska je v drugem delu na vse kriplje skušala biti nevarna, a je imel obramba Slovenije na čelu z Janom Oblakom odličen dan. Piko na “i” veličastni zmagi je dal v sodnikovem dodatku branilec Erik Janža s prvencem za člansko izbrano vrsto v svojem četrtem nastopu z grbom na prsih.

Edina črna pika pri treh točkah je poškodba Šeška, ki mu je finski branilec Arttu Hoskonen v prvem polčasu ranil glavo, zato je 20-letni nogometaš iz Zasavja na pričesko dobil obvezo. V drugem polčasu je moral zelenico zapustiti.