Finci končali niz Slovenije, mučenje Danske proti Severni Irski (VIDEO)

Nogomet 16. Jun 202319:53 > 23:26 1 komentar

Slovenska nogometna reprezentanca je na tretji tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 v Helsinkih izgubila z 2:0. Po zmagi nad Kazahstanom in San Marinom je četa Matjaža Keka morala priznati premoč Finski. Slovenija je po končanih večernih tekmah padla na četrto mesto, toda vse ekipe imajo enako število točk.

Za Finsko je v 13. minuti zadel Joel Pohjanpalo, v 64. minuti pa je prednost podvojil Oliver Antman. Slovenija je v skupini H pred gostovanjem na Finskem zmagala v Kazahstanu in doma proti San Marinu. Izbrance Matjaža Keka naslednja preizkušnja čaka v ponedeljek ob 20.45 v Stožicah proti Danski.

Na preostalih dveh tekmah skupine H je Danska pred domačimi gledalci z veliko težavami premagala Severni Irsko, kar le dokazuje, da bodo nogometaši iz britanskega otočja velika zapreka tudi za Slovence. Skandinavce je v vodstvo na začetku drugega polčasa v vodstvo popeljal Jonas Wind, v četrti minuti sodnikovega dodatka pa je izenačil Callum Marshall, a je VAR sporočil, da bil napadalec West Hama v prepovedanem položaju.

Zadetek za zmago Danske:

Kazahstan se je na gostovanju s 3:0 poigral s San Marinom in ostaja resen tekmec za nastop na evropskem prvenstvu.

Brez težav so do nove zmage prišli tudi Francozi in Angleži, medtem ko so Makedonci proti Ukrajini vodili že z 2:0, na koncu pa klonili in ostali brez točk. Odločilni zadetek je dosegel Viktor Cigankov.

San Marino – Kazahstan 0:3 (0:1)
Vorogovskij 37., Tagybergen 64., Zaynutdinov 90+5.

Skupina B

Gibraltar – Francija 0:3 (0:2)
Giroud 3., Mbappe 45+3./11-m, Mouelhi 78./ag.

Grčija – Irska 2:1 (1:1)
Bakasetas 15./11-m, Masouras 49.; Collins 27.

Skupina C

Malta – Anglija 0:4 (0:3)
Apap 8./ag., Alexander-Arnold 28., Kane 31./11-m, Wilson 82./11-m.

Severna Makedonija – Ukrajina 2:3 (2:0)
Bardhi 31./11-m, Elmas 39.; Zabarnji 62., Konoplja 68., Cigankov 83.

Skupina D

Latvija – Turčija 2:3 (0:1)
Emsis 51., Tobers. 90+4.; Bardakci 22., Under 61., Kahveci 90+6.

Wales – Armenija 2:4 (1:2)
James 10., Wilson 73.; Zelerayan 19., 75., Ranos 30., 66.

Finska – Slovenija 2:0 (1:0)

Konec tekme! Slovenija po po dveh zmagah prvič v teh kvalifikacijah ostala praznih rok.

76. minuta: Velika priložnost za Slovenijo. Balkovec je lepo podal v kazenski prostor, najvišji je bil Šeško, a njegov strel z glavo je bil premalo natančen. Škoda.

Strel Benjamina Šeška:

64. minuta: GOOOL! 2:0! Finci vodijo z 2:0! Potem ko smo vsi čakali, da bo Slovenija izenačila na 1:1, je sledil nov šok. V protinapadu domače zasedbe je Pukki našel Oliverja Antmana, ki je brez težav matiral Vida Belca, ki bi zagotovo lahko bolje posredoval.

Zadetek Finske za 2:0:

56. minuta: Velika priložnost Slovenije! Po lepi podaji Andraža Šporarja je močno sprožil Petar Stojanović, a domači vratar se je izkazal z izjemno obrambo.

Izjemna obramba finskega vratarja:

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

34. minuta: Pritisk Slovenije ne pojenja. Obleganje vrat domačih se je nadaljevalo, a Finci se ne dajo. Odbili so tudi strel Benjamina Šeška, nato pa je žogo mimo vrat poslal tudi Miha Zajc.

Strel Šeška v finsko obrambo:

32. minuta: Vratnica Slovenije! Po lepi globinski podaji je Petar Stojanović lepo našel Benjamina Šeška, ki je na žalost slovenskih navijačev zadel le vratnico. Sledilo je še nekaj vročih sekund, a finska obramba je zdržala!

Vratnica Benjamina Šeška:

28. minuta: Velika priložnost za Slovenijo! Finska obramba je zaspala! Žan Karničnik je lepo podal v kazenski prostor, Sandija Lovrić pa je neoviran žogo poslal mimo finskih vrat. Ostalo je pri vodstvo domačinov.

Slab poskus Lovrića:

13. minuta: GOOOL! 1:0! Finska vodi! Domači nogometaši so v prvih minutah pokazali več in večjo željo kronali za zadetkom. Žogo je zapravil zapravil Miha Zajca in Finci so napako izkoristili. Po lepi podaji Teemuja Pukkija je v polno meril Joel Pohjanpalo. Prehitel je branilca Davida Brekala in zadel med nogami Vida Belca.

Zadetek Finske za 1:0:

Začetek tekme!

Znani začetni postavi v Helsinkih. Kako sta se odločila selektorja? Matjaž Kek začenja z dvema napadalcema – Andražem Šporarjem in Benijem Šeškom. V vratih je Jana Oblaka zamenjal Vid Belec.