Španci v samem zaključku do preboja v finale (VIDEO)

Liga narodov 15. Jun 202320:49 > 22:39 3 komentarji

Za naslov v ligi narodov se bosta pomerila Španija in Hrvaška. Slednji so se v finale prebili že včeraj, ko so premagali Nizozemsko, Španci pa so danes z 2:1 ugnali Italijo. Finale bo na sporedu v nedeljo, 18. junija.

Na 40. srečanju med državama je Španija še drugič zapored izločila Italijo iz lige narodov v polfinalu tekmovanja, potem ko je na stadionu De Grolsch Veste zmagala z 2:1. La Furia Roja se bo v nedeljo v finalu pomerila s Hrvaško.

Glavni strateg Španije Luis de la Fuente si po razočaranju nad porazom proti Škotski na šele drugi tekmi, ki jo je vodil, ne bi mogel želeti boljšega začetka za svojo ekipo. Yeremy Pino je agresivno pritisnil na italijansko obrambno linijo visoko na igrišču, ukradel žogo Leonardu Bonucciju in poskrbel za zgodnje vodstvo Španije.

Vendar je to vodstvo trajalo manj kot 10 minut. Ciro Immobile je v 11. minuti srečanja izkoristil enajstmetrovko in poravnal izid. Zahodni sosedje so kmalu zatem še drugič zatresli mrežo, toda zadetek Davida Frattesija je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

Dišalo po novem podaljšku

Po odmoru se je igra nadaljevala v slogu nazaj in naprej, vendar je imela Španija več priložnosti, saj so bili Mikel Merino, Alvaro Morata in Rodri le nekaj centimetrov oddaljeni od tega, da bi poskrbeli za novo vodstvo svoje države.

Ko se je že zdelo, da bo na vrsti podaljšek, je Španija po spletu srečnih okoliščin ponovno prevzela vodstvo. Rodrijev strel z roba polja se je odbil, žoga pa je pristala pri Joseluju, ki je žogo potisnil v mrežo Italije. La Furia Roja se bo v nedeljo v finalu lige narodov pomerila s Hrvaško. Medtem se bo Italija v dvoboju za tretje mesto pomerila z Nizozemsko.

Hrvaška po podaljšku preko Nizozemske

Prvi polčas prvega polfinala lige narodov ni postregel z veliko priložnostmi. Večina dogajanja se je odvijala na sredini igrišča, da sta bila tekmeca izredno izenačena priča tudi statistika, saj je bil odstotek posesti žoge po prvih 45 minutah 50:50.

Toda ne glede na to smo v 34. minuti videli zadetek. Za veselje domačih navijačev je poskrbel Donyell Malen, ki je izkoristil podajo in lepo zaključil akcijo za vodstvo Nizozemske.

Drugi polčas, druga Hrvaška

V drugem polčasu smo videli povsem drugačen pristop varovancev Zlatka Dalića. Hrvaška je prevzela pobudo, kar se je obrestovalo v 55. minuti, ko je Andrej Kramarić izkoristil enajstmetrovko.

Tudi po izenačujočem zadetku pa se ognjeni niso ustavili. Še naprej so imeli nadzor nad srečanjem, Nizozemci pa niso našli odgovora. V 73. minuti je sledil nov zadetek Hrvaške, Mario Pašalić je lepo zaključil akcijo in poskrbel za popoln preobrat.

Ko se je že zdelo, da bodo naši južni sosedje prvi finalisti lige narodov, pa je sledil šok, tulipani so praktično v zadnjih sekundah rednega dela prišli do zadetka in izenačenja. Tekma se je nato prevesila v podaljšek.

V podaljšku je Bruno Petković našel trenutek navdiha in znova poskrbel za vodstvo Hrvaške. Piko na i hrvaški zmagi je postavil kapetan Luka Modrić, ki se je po podaljšku vendarle prebila v veliki finale lige narodov, kjer se bodo naši južni sosedi pomerili z boljšim iz dvoboja med Španijo in Italijo.