Festival golov, izključitvi – "norišnica" v Dortmundu

Bundesliga 14. Okt 201720:13 > 20:32
Lars Baron, Getty Images Sport

Nogometaši Leipziga so v 8. krogu Bundeslige na gostovanju premagali Dortmund. Na Signal Iduna Parku so gledalci videli kar pet golov (2:3), tekmo pa sta zaznamovali dve izključitvi in dve sumljivi enajstmetrovki.

Napadalec Dortmunda Pierre-Emerick Aubameyang je že v 4. minuti zadel za 1:0, izenačenje pa je izenačil v 10. minuti prek Marcela Sabitzerja. Gostje so povedli v 25. minuti minuti, ko je podajo Brume izkoristil Yussuf Poulsen.

V drugem polčasu pa prava drama! Sokratis Papastatopoulos je v 47. minuti prejel neposreden rdeč karton, po pomoči VAR sistema pa je sodnik Deniz Aytekin dosodil enajstmetrovko in Jean-Kevin Agustin je Leipzig povedel v prednost s 3:1.

Malo pred tem je Stefan Ilsanker dobil drugi rumeni karton, tako da sta ekipi do konca srečanja igrali z 10 igralci proti desetim. Sporen trenutek je nato prišel v 64. minuti, ko je v šestnajstmetrskem prostoru Leipziga padel Aubameyang. Čeprav je na prvi pogled izgledalo, kot da ni govora o enajstmetrovki, se je Aytekin spet pozanimal pri VAR tehnologiji in pokazal na belo piko.

Gabonec je izkoristil priložnost in zadel že desetič v tekoči sezoni. Rumeno-črni so izgubili prvič v tej sezoni in so tako še zmeraj prvi na lestvici (19 točk). Imajo dve točki več od Bayerna in tri več od Leipziga.