Nizozemci previsoka ovira za slovenske prvake

Konferenčna liga 16. Sep 202122:35 > 23:02 0 komentarjev
Mura - Vitesse

Nogometaši Mure so v uvodnem krogu konferenčne lige morali priznati premoč Vitesseju. Nizozemski predstavnik je bil v mariborskem Ljudskem vrtu od slovenskega prvaka za razred boljše moštvo in se zasluženo veselilo zmage z 2:0 (1:0). V drugi tekmi močne skupine G sta se Rennes in favorizirani Tottenham razšla z neodločenim izidom 2:2.

Slovenski prvaki iz Murske Sobote v Ljudskem vrtu niso bili kos favoriziranemu Vitesseju. Nizozemci so bili od prve minute boljši tekmec na igrišču, svojo premoč pa prvič kronali v 30. minuti, ko je vratarja Matka Obradovića premagal Sondre Tronstad.

Razmerje moči se ni spremenilo niti v drugem polčasu, saj so bili gosti še naprej podjetnejši in dolgo brez predaha oblegali vrata črno-belih, ki so še drugič klonili v 69. minuti. Po podaji s kota je za 2:0 zadel Oussama Darfalou in tudi postavil končni izid. Vitesse je sicer tekmo končal s kar 26 streli proti nasprotnikovim vratom, Mura jih je vpisala osem.

Konferenčna liga, 1. krog:

Kairat (KAZ) : Omonia (CiP) 0:0 (0:0)

Mura (SVN) : Vitesse (NIZ) 0:2 (0:1)
Tronstad 30., Doekhi 69.

Rennes (FRA) : Tottenham (ENG) 2:2 (1:1)
0:1 Bade/ag 11., 1:1 Tait 23., 2:1 Laborde 72., 2:2 Hojbjerg 76.

Flora (EST) : Gent (BEL) 0:1 (0:0)
0:1 Lemajić 54.

HJK Helsinki (FIN) : LASK Linz (AVT) (Filip Valenčič, Helsinki) 0:2 (0:1)
0:1 Marešić 17., 0:2 Monschein 89.

Lincoln Red Imps (GIB) : PAOK (GRE) (Jasmin Kurtić,  PAOK) 0:2 (0:1)
0:1 Akpom 45+2., 0:2 Mitrita 56.

Qarabag (AZE) : Basel (SUI) 0:0 (0:0)

Slavia Praga (CZE) : Union Berlin (NEM) 3:1 (1:0)
1:0 Bah 18., 1:1 Behrens 70., 2:1 Kuchta 84., 3:1 Schranz 88.

Slovan Bratislava (SVK) : Köbenhavn (DAN) 1:3 (1:2)
0:1 Wind 18., 1:1 Henty 21., 1:2 Stage 42., 1:3 Wind 69.

Anorthosis – Partizan (Denis Petrović, Anorthosis) 0:2 (0:1)
0:1 Menig 42., 0:2 Gomes 68.

Roma – CSKA Sofija 5:1 (2:1)
0:1 Carey 10., 1:1 Pellegrini 25., 2:1 El Shaarawy 38., 3:1 Pellegrini 62., 4:1 Mancini 82, 5:1 Abraham 84.

Bodo – FK Zorya Luhansk 3:1 (0:0)
1:0 Saltnes 48., 2:0 Solbakken 49., 3:0 Pellegrino 60., 3:1 Gromov 90+1.

Jablonec – Cluj 1:0 (0:0)