Borbena Mura nemočna proti Vitesseju

Konferenčna liga 16. Sep 202121:35 > 21:51 0 komentarjev
Mura - Vitesse

Nogometaši Mure so v tekmi 1. kroga skupinskega dela konferenčne lige (skupina G) v Mariboru izgubili z nizozemskim Vitessejem z 0:2 (0:1).

Nogometaši Mure so danes prvič zaigrali v skupinskem delu katerega od evropskih klubskih tekmovanj. V Mariboru so na stadionu Ljudski vrt v 1. krogu novoustanovljene konferenčne lige gostili nizozemski Vitesse. Za uvod v evropsko jesen so slovenski prvaki kljub borbeni predstavi morali priznati premoč nizozemski ekipi.

V drugi tekmi močne skupine G sta se Rennes in favorizirani Tottenham razšla z neodločenim izidom 2:2.

Vitesse je kmalu pokazal, da namerava teoretično vlogo favorita preliti tudi v prakso. Gostje iz Arnhema, doslej največji uspeh je klub v Evropi dosegel dosegel v sezoni 2017/18, ko je igral v skupinskem delu evropske lige, je že v uvodnih minutah pritisnil in vratar Matko Obradović je imel takoj nekaj dela.

V peti minuti se je tako po natančni podaji z desne pred golom znašel Nikolai Baden Fredirksen, a z glavo žogo poslal čez vrata. Minuto zatem pa je s strelom od daleč poskusil še Maximillian Wittek.

A v naslednjih minutah so tudi nogometaši Mure zadihali in si pripravili nekaj polpriložnosti. Prve Žiga Kous z nenatančnim strelom od daleč ni izkoristil, nekaj minut zatem je Mihael Klepač pripravil akcijo Kousu, a brez nevarnosti. V 19. minuti pa je bil Klepač v naslednji obetavni akciji po podaji Žana Karničnika v prepovedanem položaju.

V 20. minuti pa je po prostem strelu za Muro z glavo nevarno meril Jan Gorenc, toda žoga je zletela čez gol.

Sledil je nov pritisk Vitesseja, ki je po pol ure tudi obrodil sadove. Po gneči pred vrati Mure domačim ni uspelo dovolj dobro razčistiti, gostje so prišli do nove priložnosti, pri kateri je žoga ob podaji v hrbet zadela Matuša Bera, presenetila domače obrambne igralce, Sondre Tronstad pa je nato neubranljivo streljal.

V nadaljevanju je domači strateg Ante Šimundža v igro takoj poslal Tia Cipota in Klemna Pucka, toda razmerje moči na igrišču se ni spremenilo. Gostje so po kotu takoj zapretili prek Oussame Tannaneja, a se je spet izkazal Obradović.

Čeprav jih ni bilo veliko, pa je Mura le imela še nekaj priložnosti. Ko je Vitesse po polovici drugega polčasa spet nekoliko spustil ritem, je domača ekipa najprej prišla do kota, v 64. minuti pa je Karničnik lepo podal pred gol, kjer pa je bil Gorenc za las prepočasen.

A upanja na preobrat je bilo nato hitro konec. Po kotu v 69. minuti je bil pred vrati v skoku najvišji Danilo Doekhi ter z glavo pod prečko zadel za 2:0.

Do konca so gostje brez težav zadržali prednost in si zagotovili prve tri točke in začasno prvo mesto v skupini.

Nogometaši Mure Nogometaši Mure
Mura -Vitesse Mura -Vitesse
Mura - Vitesse Mura - Vitesse

Mura – Vitesse 0:2 (0:1)

Stadion Ljudski vrt, sodniki: Al-Hakim, Klyver, Nyberg (vsi Švedska).
Strelca: 0:1 Tronstad (30.), 0:2 Doekhi (69.).

Mura: Obradović, Kozar (od 79. Lorbek), Horvat, Kous, Karničnik, Šturm, Škoflek (od 79. Maroša), Gorenc, Lotrič (od 36. T. Cipot), Klepač (od 46. Pucko), Mandić (od 69. K. Cipot).

Vitesse: Schubert, Doekhi, Tronstad, Bazoer (od 84. Rasmussen), Baden Frederiksen (od 66. Darfalou), Tannane (od 66. Openda), Hajek, Gboho (od 69. Huisman), Bero (od 90. Vroegh), Yapi, Wittek.

Rumeni karton: Horvat.

KONEC TEKME!

83. minuta: Z 18 metrov je ustreli Darfalou, a je bil njegov poskus  po sredini vrat preslab, da bi ugnal vratarja slovenskih prvakov.

69. minuta: GOOOL! 2:0 za Vitesse. Po odlično izvedenemu kotu Wittka je v kazenskem prostoru najvišje skočil Darfalou, ki je meril natančno v desni kot in povišal vodstvo Nizozemcev.

57. minuta: Vitesse ne popušča. Tokrat je z levico od daleč sprožil Tannane, slovenske prvake pa je pred novim zadetkom rešila prečka.

56. minuta: Znova se je izkazal Murin vratar Obradović, ki je preprečil poskus Bera.

47. minuta: Nova izvrstna priložnost za Vitesse. po podaji s kota se je na petih metrih sam znašel Frederiksen in neovirano ustrelil z glavo, a meril naravnost v Obradovića.

41. minuta: Znova je bilo vroče pred vrati Mure. Od daleč je skušal presenetiti Tannane, a je bil Obradović na mestu in ubranil strel.

30. minuta: GOOOL! 1:0 za Vitesse. Žoga se je na robu Murinega kazenskega prostora srečno odbila do Tronstada, ki je ustrelil natančen strel po tleh v levi kot in žogo poslal za hrbet nemočnega Obradovića.

23. minuta: Izvrstna priložnost za Muro. Po predložku Horvata s prostega strela je žoga našla Gorenca, ki je s šestih metrov sprožil z glavo, a meril prek vrat.

18. minuta: Wittek je prodrl po levi strani v kazenski prostor Mure in streljal proti vratom mure, a se je z obrambo izkazal obradović.

5. minuta: Prva priložnost za Vitesse. V kazenskem prostoru je atraktivno, z rabono, podal Tannane, a je obramba Mure nevarno situacijo uspešno razčistila.

Začetni postavi

Mura: Obradović, Šturm, Gorenc, Karničnik, Kous, Horvat, kozar, Lotrič, Mandić, Škoflek, Klepač.

Vitesse: Schubert, Wittek, Hajek, Doekhl, Yapt, Transtad, Bazoer, Bero, Tannane, Baden Frederiksen, Gboho.