Real v četrtfinale šele po podaljšku, nov udarec za Barco

Nogomet 21. Jan 20221:39 > 16:18 1 komentar

V osmini finala španskega kraljevega pokala je madridski Real šele po podaljških strl Elche (2:1). Z golom v 115. minuti je nenadejani junak postal Belgijec Eden Hazard. Barcelona se je pomerila proti Athleticu iz Bilbaa in v zaključku tekme iztržila podaljšek, v katerem pa so Baski prek Muniaina prišli do zmage.

Madridčani so po bili po osvojitvi superpokalnega naslova blizu hitrega izpada iz španskega pokala. Na gostovanju pri Elcheju se je namreč redni del tekme končal brez golov, tekma pa se je zavlekla v podaljšek. V 102. minuti je direktni rdeči karton dobil Marcelo, kar so domači izkoristili le minuto kasneje, ko je za 1:0 zadel Gonzalo Verdu.

Beli balet se je kar naenkrat znašel v velikih težavah, a varovanci Carla Ancelottija so odreagirali zelo dobro, predvsem pa hitro. Že v 108. minuti je zadel Isco, v 115. minuti pa se je med strelce vpisal še Eden Hazard in Realu zagotovil mesto med osmimi najboljšimi.

Tam so že Real Sociedad, Real Betis, Valencia, Cadiz, Mallorca in Rayo Vallecano in Athletic Bilbao

Težavam Barcelone ni videti konca

Barcelona se je znašla v rezultatskem zaostanku že v drugi minuti srečanja. Nato so Katalonci prišli do izenačenja v 20. minuti. Dolgo časa je kazalo, da bodo o zmagovalcu odločali podaljški, kar se je spremenilo v 86. minuti srečanja, ko so ponovno povedli Baski. Toda Pedri je globoko v sodniškem dodatku izenačil in vrnil nekaj upanje Barceloni.

Ob koncu prvega podaljška je Jordi Alba storil prekršek, kar je glavni sodnik srečanja (Jose Luis Munuera Montero) po posredovanju VAR-a tudi potrdil. Za eksplozijo navdušenja na San Mamesu je poskrbel Iker Muniain. Barcelona je imela še nekaj priložnosti, celo zatresla mrežo, toda Ferran Torres se je znašel v prepovedanem položaju.

Ousmane Dembele še vedno ni podaljšal pogodbe z Barcelono, ki mu poteče po koncu letošnje sezone. Trener Xavi je jasen pri svojem stališču glede situacije: “Čaka nas izjemno pomembna tekma, ki bo odločala o nadaljevanju letošnje sezone. A bil sem že dovolj jasen. Sta le dve možnosti: ali podaljša pogodbo, ali pa bo klub moral zapustiti.”

Xavi ostaja neizprosen. Francoza ni uvrstil na seznam nogometašev, na katere je računal proti Athleticu iz Bilbaa: