PLT: Celjani na krilih Matka dobili štajerski derbi

Nogomet 29. Apr 202320:00 > 22:35 0 komentarjev

Nogometaši Celja so zmagovalci zadnjega letošnjega štajerskega derbija, potem ko so v 33. krogu Prve lige Telemach s 3:1 premagali Maribor. Do treh točk je z zadetkom Martina Kramariča v izdihljajih tekme prišel Bravo, ki je bil z 1:0 boljši od Mure. V nedeljo v Ljubljani gostuje Koper, ki v prestolnico prihaja podžgan z jezo na Alberta Riero, ki je na zadnji medsebojni tekmi zakuhal celo manjši incident.

Sobotni večer je postregel z zadnjim štajerskim derbijem letošnje sezone. Na njem so se Celjani in Mariborčani udarili za drugo mesto na prvenstveni lestvici, ki v primeru dvojne krone Olimpije, prinaša preskočen prvi krog kvalifikacij za konferenčno ligo. Oba kluba sta sta tekmo pričakala v dobri formi, a na koncu se je zmage zasluženo veselila domača zasedba iz Celja. Ta je prvič povedla v 24. minuti, ko jo je v vodstvo popeljal Damjan Vuklišević. Odogovr Maribora je sledil v drugem polčasu, ko je z glavo izenačil Žan Vipotnik in dosegel še 18. gol v sezoni. Prvi strelec lige je bil novemu zadetku blizu v 63. minuti, a mu je tega preprečila prečka. Kazen je sledila le dve minuti pozneje, ko je na 2:1 za domače povišal Aljoša Matko. Nekdanji član Maribora je piko na i odlični predstavi postavil v sodnikovem dodatku in z drugim golom na obračunu odločil dvoboj.

Drugi zadetek Aljoše Matka:

Kramarič junak Brava na Fazaneriji

Mura je v dvoboju z Bravom nujno potrebovala točke v lovu na četrtouvrščeni Koper in podaljšanju upanja na uvrstitev v Evropo, a na koncu ostala praznih rok. V sicer sila zaspanem obračunu, ki se je razživel šele v zadnjih 25 minutah, so se zmage razveselili Ljubljančani, ki so prišli do svoje sploh prve zmage na Fazaneriji. V 94. minuti jim jo je zagotovil Martin Kramarič, ki je tudi z nekaj sreče izkoristil podajo Matije Kavčiča in premagal Klemna Mihelaka. Pred tem je bila bližje zadetku Mura, a Mirlind Daku, Srđan Kuzmić in Mihael Klepač niso izkoristili svojih priložnosti.

Zadetek Martina Kramariča za zmago Brava:

Da pomirijo tudi matematiko

Računica Radomljanov pred tekmo s sežanskim Taborom je jasna. Tri točke bi mlinarjem tri kroge pred koncem tudi matematično zagotovile obstanek med slovensko nogometno elito, tudi remi pa bi bil za zasedbo Oliverja Bogatinova dovolj, da bi zelo, zelo mirno dočakali konec sezone. Povsem drugače je seveda s Kraševci, za katere bo to morda celo tekma sezone, popoln izplen pa bi jih postavil v dober položaj predvsem v boju z Goričani, s katerimi se črno-rdeči borijo za predzadnje mesto, ki prinaša dodatne kvalifikacije za obstanek.

Riera proti Kopru: zagotovilo za dramo

Krog zaključujemo v Stožicah, kjer pri Olimpiji gostuje Koper. Primorci v prestolnico prihajajo maksimalno motivirani, saj v boju za Evropo krvavo potrebujejo nove točke, nad tekmo pa še vedno bdi tudi senca februarskega incidenta. Takrat je bilo po zmagi zmajev na Bonifiki “veselo” v tunelu po tekmi, kjer so na relaciji trener zmajev Albert Riera in koprsko vodstvo oziroma oče in sin Ante ter Ivica Guberac letele zelo težke besede. Tudi zeleno-beli bodo tako še kako motivirani, da jo zagodejo kanarčkom. Točk na prvenstveni lestvici Olimpija, novi slovenski državni prvak, že dva tedna ne potrebuje več.

Kolobarić z zakonom bivšega Domžale oddaljil od Evrope

Uvodno srečanje 33. kroga Prve Lige Telemach v sezoni je ponudilo s prevlado domačih, ki pa te premoči niso znali ustrezno kronati. Po prvem polčasu je delovalo, da bodo rumeni mirno prišli do zmage in se približali mestom, ki po koncu vodijo v evropska tekmovanja, a se jim bo moralo do konca kar precej stvari sestaviti.

Tokrat je “rumena družina” igrala brez spremstva kaznovanega trenerja Simona Rožmana, nadomestil ga je pomočnik Luka Gobec, zaradi kartonov je bil odsoten še Abraham Nwankwo, medtem ko sta srečanje Mark Strajnar in Mirko Mutavčić izpustila zaradi poškodb.

Domžalčani so v prvem polčasu prevladovali in v razmaku le dveh minut kar dvakrat zadeli. Najprej je po lepo uigranem kotu Franko Kovačević žogo samo podaljšal navzven do roba kazenskega prostora, od koder je Luka Topalović z močnim strelom skoraj razparal mrežo.

Za 17-letnika je bil to sploh prvi zadetek med člani za svoj klub. Le dve minuti kasneje je zadel tudi Kovačević, a je glavni sodnik gol razveljavil po ogledu posnetka – ugotovil je, da je na začetku akcije Topalović igral z roko.

V drugem polčasu so Goričani zaigrali podjetneje, si priigrali tudi nekaj zrelih poskusov, zadeli pa iz polpriložnosti. V 63. minuti si je žogo priigral nekdanji član Domžal Dario Kolobarić, šel z njo do 25 metrov od gola Gašperja Tratnika, pomeril z desno in zadel v vratnico, od koder se je usnje zavalilo v gol.

Goričani bi lahko celo zmagali, v zadnjem napadu tekme je za las mimo vratnice meril Bernard Karrica. Med tednom Goričani gostijo Celje, Domžalčane čaka obisk Kopra.

Pozdravljeni prijatelji, dobrodošli v mojem novem kraljestvu

Gostovanje Brava v Murski Soboti bo za trenerja Prekmurcev Dejana Grabića zagotovo poseben dogodek. Marca je namreč Ljubljančan po dolgih letih delovanja v spodnji Šiški sprejel izziv Fazanerije in se preselil na klop črno-belih, zdaj pa v svojem novem domovanju pričakuje ekipo, ki jo pozna bolje od svoje lastne. A prijateljstvo in dobri odnosi bodo tokrat potisnjeni na stran, Mura namreč v dvoboju z Ljubljančani nujno potrebuje točke v lovu na četrti Koper in podaljšanju upanja na uvrstitev v Evropo. Šiškarji so po drugi strani povsem neobremenjeni, novi trener Aleš Arnol je s svojo zasedbo hitro zaplul v mirne vode in bo počasi začel že razmišljati predvsem o poletju, ko se Bravu obeta popolna reorganizacija ekipe.

Ker morda ni nepomembno, kdo bo drugi

Sobotni večer prinaša zadnji štajerski derbi letošnje sezone. Na njem bodo Celjani in Mariborčani podali odgovore na vprašanje, kdo bo na koncu prvi zasledovalec Olimpije na prvenstveni lestvici. To morda ne bo le stvar prestiža, saj v primeru dvojne krone Olimpije, drugo mesto v prvenstvu poleti prinaša preskočen prvi krog kvalifikacij za konferenčno ligo. Oba štajerska rivala tekmo pričakujeta v precej dobri formi, tako da se obeta zanimiva tekma, na kateri bodo verjetno odločile malenkosti. Dvoboj bo spremljala tudi četica oglednikov evropskih klubov.