PLT: Visoka zmaga Celjanov, le remi Olimpije

Nogomet 23. Apr 202314:25 > 19:39 0 komentarjev
Bravo, Celje

Nogometaši Gorice so v 32. krogu Prve lige Telemach pred domačimi gledalci remizirali z Olimpijo. Krog se se je zaključil v Ljubljani, kjer je Celje s 3:0 ugnalo Bravo. Že v soboto so si na igrišču v Domžalah nogometaši Radomelj in Kopra irazdelili točke (1:1). Tabor in Mura sta odigrala zelo zanimivo srečanje na Krasu, zmage so se razveselili Prekmurci (2:1). Pester dan je v Ljudskem vrtu z minimalno zmago zaokrožil Maribor, ki je odpravil Domžale (1:0).

Celje se je po nenadejanem remiju v minulem krogu proti Taboru iz Sežane vrnilo na zmagovalno pot. Na gostovanju v Ljubljani so dosegli še 16. prvenstveno zmago, potem ko so bili na stadionu ŽAK v Šiški z 3:0 boljši od Brava. Gosti so mrežo Ljubljančanov prvič zatresli v 30. minuti, ko je Matijo Orbanića premagal Charles Ikwuamesi. Zmago grofov je nato v drugem polčasu potrdil Aljoša Matko, ki je bil uspešen v 59. in 93. minuti. Bravo si je sicer najlepšo priložnost pripravil v 47. minuti, ko je zadel Denis Bušnja, a je bil gol po pregledu VAR-a razveljavljen.

Goričanom pomembna točka v boju za obstanek

Goriške vrtnice tudi po dvoboju z Olimpijo ostajajo brez zmage, na katero čakajo že vse od 16. marca, ko so bile z 1:0 boljše od Tabora iz Sežane. Kljub temu so se pod vodstvom novega trenerja Agrona Šalje dobro upirale novim prvakom, bile zelo blizu zmagi, a se na koncu morale zadovoljiti le s točko.

Primorci so na domačem igrišču vodili kar dvakrat, a so se zeleno-beli vsakič vrnili v igro za zmago. Že v 17. minuti jih je v vodstvo popeljal Dario Kolobarić, vendar je sledil hiter odgovor zmajev, ki so izenačili prek svojega kapetana Timija Maxa Elšnika. Nekdanji napadalec Domžal in Kopra je bil še drugič uspešen v 62. minuti, ko je znova pobegnil gostujoči obrambi in poskrbel za vodstvo z 2:1. Olimpija je bila v nadaljevanju blizu izenačenja, ko je dvakrat nevarno zapretil Svit Sešlar, remi pa ji je v zaključku dvoboja po podaji iz kota prinesel Juan Pascal Estrada.

Zadetek Estrade za 2:2:

Vipotnik junak Maribora proti deseterici Domžalčanov

V Ljudskem vrtu bi lahko videli tudi kakšen gol več, a žoga ni in ni želela v mrežo. Edini gol je tako dosegel kdo drug kot Žan Vipotnik. Novopečeni slovenski reprezentant je znova pokazal nos za gol in bil prvi ob drugi vratnici na začetku drugega polčasa ter zabil gol za zmago. Kmalu zatem so Domžalčani ostali z igralcem manj. Drugi rumeni karton je prejel Abraham Nwankwo. Kljub temu so gostje prišli blizu izenačenja, a je Jošt Pišek s prostega strela zadel prečko. Domači bi lahko do konca tekme napolnili mrežo gostov, a zapravili vse priložnosti. Z zmago so se vijoličasti utrdili na 2. mestu lestvice.

Gol Vipotnika za zmago Maribora:

Mura prekinila sušo na gostovanjih

Gledalci so lahko ob meji z Italijo videli izjemno zanimiv obračun sežanskega Tabora in Mure. Že v prvem polčasu je kar mrgolelo priložnosti, mreži sta mirovali, potem pa je začelo “pokati” proti koncu srečanja. Najprej je (junak srečanja) Mihael Klepač po sprehodu ob robu kazenskega prostora lepo zadel z desnico, vodstvo po podaji Mirlinda Dakuja povečal pet minut pred iztekom rednega dela srečanja, a so Sežanci zgolj minuto kasneje znižali s prvencem Aleksandra Zeljkovića.

Prvi zadetek Mihaela Klepača:

V sodniškem dodatku so Prekmurci še enkrat zadeli po uspešnem prodoru Nikole Jovičevića. Ta je po uspešnem preigravanju podal do Lazarja Zličića, ki je žogo spravil v prazno mrežo, a se je izkazalo, da je bil prvi pred sprejemom žoge v prepovedanem položaju.

Mura je prekinila niz devetih zaporednih tekem v gosteh brez zmage.

Ob Kamniški Bistrici delitev točk

V prvi tekmi sobotnega trojnega sporeda sta se na stadionu bo Kamniški Bistrici Radomlje in Koper razšla brez zmagovalca (1:1). Že v 2. minuti je goste v vodstvo povedel Bright Edomwonyi. Radomlje so se pred odmorom prebudile, gol za izenačenje pa je le nekaj sekund pred iztekom sodniškega dodatka dosegel Ester Sokler, ki je eden najbolj vročih napadalcev v spomladanskem delu sezone. V drugem delu je namreč dosegel že svoj sedmi gol. Varovanci Oliverja Bogatinova tako ostajajo hit pomladi.