Dramatičen zaključek lizbonskega derbija (VIDEO)

Nogomet 13. Nov 20237:18 0 komentarjev

V 11. krogu portugalskega prvenstva sta Benfica in Sporting na lizbonskem derbiju uprizorila pravo poslastico. Benfica je tekmo dobila z 2:1, oba zadetka pa je zadela v sodnikovem podaljšku.

Sporting je povedel v 45. minuti, ko je po podaji Marcusa Edwardsa zadel Viktor Gyokeres. Za Šveda je bil to sedmi zadetek v letošnjem portugalskem prvenstvu in je drugi strelec lige.

Zeleni pa so se v težavah znašli na začetku drugega polčasa. Goncalo Inacio je namreč prejel drugi rumeni karton, Sporting je moral nadaljevati z deseterico.

Benfica je napadala, a čvrste obrambe mestnega tekmeca ni in ni uspela prebiti. Vse do četrte minute sodnikovega dodatka, ko je 19-letni Joao Neves vendarle zadel za izenačenje. Domačini se s tem še niso zadovoljili. Njihov trud je bil poplačan v 97. minute, ko je zabil še Casper Tengstedt za delirij na tribunah stadiona Luz.

Benfica se je tako na vrhu portugalskega prvenstva prehitela tokratnega tekmeca. Obe ekipi imata 28 točk, rdeči imajo boljšo gol razliko. Tretji je Porto, ki zaostaja za 5 točk.