Na EP še Slovaška in Škotska

Euro 12. Nov 202019:20 > 21:31
GuliverImage

Dobili smo še zadnji reprezentanci, ki bosta naslednje poletje igrali na evropskem prvenstvu. Vozovnice za EURO sta si zagotovili Slovaška in Škotska. Slovaki so na Severnem Irskem napredovali po podaljških, Škoti pa proti Srbom po izvajanju enajstmetrovk.

SRBIJA – ŠKOTSKA

Po prvem polčasu brez zadetkov so Škoti silovito pritisnili na začetku drugega dela. V 51. minuti je Andrew Robertson streljal malo prek prečke. Le minuto kasneje so Otočani vodili. Ryan Christie je žogo dobil na robu kazenskega prostora, nato stekel proti levi in nenadoma streljal po tleh v desni kot vrat, žoga pa se je od vratnice odbila prek črte – 0:1! Srbi so do izenačenja prišli v 90. minuti. Po kotu z leve strani je bil v skoku najvišji Luka Jović in vratar Marshall je bil končno premagan. V podaljšku golov ni bilo, tako da so o potniku na EP odločali streli z 11 metrov.

Prvih devet strelcev je bilo zanesljivih, odločitev pa je padla prav pri zadnjem poskusu. Vratar David Marshall je ubranil strel Aleksandra Mitrovića in Škoti so se v Beogradu veselili uvrstitve na evropsko prvenstvo prvič po letu 1996.

Škoti bodo na EP igrali v skupini D z Anglijo, Hrvaško in Češko.

Maja Todić

SEVERNA IRSKA – SLOVAŠKA

Slovaki so v Belfastu povedli v 17. minuti. Po neprevidni podaji z glavo nazaj je obrambna vrsta zaspala, hitrejši od vseh je bil Juraj Kučka, ki je žogo poslal mimo nemočnega vratarja Peacocka-Farrella za vodilni zadetek. Severni Irci so v drugem polčasu pritisnili v napadu, kar se jim je (z nekaj sreče) obrestovalo v 88. minuti. Paddy McNair je po desni prodrl v kazenski prostor in poskušal podati pred gol, Milan Škriniar pa je žogo nesrečno preusmeril v lastno mrežo – 1:1.

V podaljšku so Slovaki žogo v 110. minuti vendarle spravili v pravo mrežo. Michal Duriš je streljal z roba kazenskega prostra, nekoliko na desni strani, ter ob bližnji vratnici premagal vratarja Peacocka-Farrella. To je bil zadetek za zmago in drugo zaporedno uvrstitev na Euro.

Slovake na EP čaka tekmovanje v skupini E s Španijo, Švedsko in Poljsko.