EP U19: Francozinje evropske prvakinje

Euro 28. Jul 201919:20 > 19:24
Printscreen

Francoske nogometašice so osvojile Evropsko prvenstvo do 19. leta starosti. V finalu so z 2:1 premagale Nemčijo. Anyomi je povedla Nemke v vodstvo, Francozinje pa so z goloma Baltimorjeve in Lakrarjeve zrežirale preobrat.

Na Simple Digital Areni v Paisleyju so bolje začele Nemke. V 6. minuti je za vodstvo z 1:0 po podaji Kosslerjeve zadela Anyomi. Francozinje so izid na 1:1 izenačile v 13. minuti, ko je mrežo Nemčije zatresla Baltimore. Zadetek za zmago in naslov najboljšega na stari celini je po podaji Dufourjeve dosegla Lakrar. Nemke so imele v 94. minuti veliko priložnost za izenačenje, a je na poizkus Chmielinskijeve odlično reagirala francoska čuvajka mreže Leon in Francozinjam prinesla zmago in naslov Evropskih prvakinj U-19.