Španci v 95. minuti izenačili proti Nemčiji

Euro 3. Sep 202022:30 > 22:31
Matthias Hangst Getty Images

Na tekmi 1. kroga Lige A, Skupine 4 v Ligi narodov sta se pomerili reprezentanci Španije in Nemčije. Evropski nogometni velesili sta se razšli brez zmagovalca.

Derbi prvega kroga Lige narodov se je končal z delitvijo točk.

Španci so do prve velike priložnosti prišli v 13. minuti srečanja. Po napaki Trappa se je Rodrigo Moreno znašel sam pred praznimi vrati, a novopečeni napadalec Leeds Uniteda je okleval s strelom in nato mu je nemški vratar vendarle žogo uspel izbiti. Obe moštvi sta skreirali precej domiselnih akcij, a v prvem polčasu zadetkov ni bilo.

Na začetku 2. polčasa je v igro vstopil Barcelonin biser Ansu Fati, ki je danes pod vodstvom Luisa Enriqueja debitiral v reprezentančnem dresu.

Nemci so povedli v 51. minuti. V kazenskem prostoru Španije se je odlično znašel Timo Werner. Napadalec Chelseaja je zatresel mrežo De Gee.

V 63. minuti je Leroy Sane Lowu pokazal, da ne more nadaljevati z igro. Krilni napadalec Bayerna je sicer danes po zelo dolgem času odigral uradno tekmo.

V taboru Elfa so mislili, da zanesljivo korakajo proti zmagi, toda Furia je izenačila – in to šele v 95. minuti. Rodrigo je dobil skok v kazenskem prostoru in žogo usmeril proti Gayi. Slednji je z neposredne bližine premagal Trappa in Španiji priboril točko.

Druga tekma v tej skupini je pripadla Ukrajini, ki je z 2:1 premagala Švico. Za domače sta zadela Yarmolenko in Zinchenko, za goste pa Seferović.