Kaj madžarska zmaga pomeni za Slovence? (VIDEO)

Euro2024 24. Jun 20248:26 0 komentarjev

Dramatičen razplet zadnjega kroga v skupini A je razžalostil Slovenijo. Sosednja Madžarska je namreč z golom v 100. minuti ugnala Škotsko in na lestvici tretjeuvrščenih reprezentanc prehitela Slovenijo. Kaj to pomeni za četo selektorja Matjaža Keka?

V nedeljo zvečer smo ljubitelji nogometa nestrpno pogledovali v skupino A. Pa ne k tekmi med Nemčijo in Švico, na kateri so se gostitelji tik pred zdajci rešili pred porazom (1:1), pač pa na obračun med Škotsko in Madžarsko. Reprezentanci sta se namreč v medsebojnem obračunu spopadli za tretje mesto v skupini, dolgo časa pa je kazalo, da se bo tekma končala z za Slovenijo ugodnim remijem (0:0). Toda v 100. minuti, natančneje je na uri pisalo 99:32, je udaril Kevin Csoboth in poskrbel za tudi uradno najpoznejši zadetek v rednem delu kateregakoli srečanja v zgodovini evropskih prvenstev.

Madžari so si lahko privoščili veliko slavje, čeprav so se na polovici drugega polčasa znašli v težavah zaradi poškodbe Barnabasa Varge. Toda gol jih je ob koncu spravil v delirij, obenem pa je razžalostil tudi ljubitelje nogometa v Sloveniji.

Končni pogled na lestvico skupine A namreč razkriva naslednje stanje: Nemčija 7 točk, Švica 5, Madžarska 3 in Škotska 1. Naši vzhodni sosedi so torej po izkupičku prehiteli Slovence, ki pa jih tekma tretjega kroga še čaka – jutri ob 21. uri z Anglijo v Kölnu. Tako je že jasno, da Slovenija Madžarske tudi z zmernim porazom proti Otočanom ne more ujeti ali prehiteti, saj bi na ta način ostala pri dveh točkah. Bi jo pa varovanci Matjaža Keka prehiteli, če bi z Angleži remizirali. V tem primeru bi v korist Slovencev ob enakem številu točk (3) igrala gol razlika, ki bi ob treh remijih znašala 0, Madžarska pa je ob koncu skupinskega dela pri -3.

Kljub neugodnemu izidu v skupini A pa Slovenija še vedno lahko napreduje v izločilne boje kljub morebitnemu zmernemu porazu z Anglijo. Za to danes v skupini B Albanija ne sme premagati Španije, Hrvaška pa prav tako lahko največ remizira z Italijani. Ob tem pa morata v zaključnem dejanju skupine F brez točk (ali z največ eno, potem bo odločala gol razlika) v sredo zvečer ostati še Češka (proti Turčiji) in Gruzija (proti Portugalski). Seveda pa tudi v skupini C Srbija ne sme premagati Danske.

Tekmo med Škotsko in Madžarsko je sicer, kot že omenjeno, zaznamovala tudi poškodba Varge. Ta je v 70. minuti obležal na igrišču po trku s škotskim vratarjem Angusom Gunnom. Vargo so prepeljali v bolnišnico v Stuttgartu in je v stabilnem stanju. Varga je med trkom doživel zlom več kosti obraza, utrpel pa je tudi pretres možganov, so po tekmi na X, nekdanjem Twitterju, zapisali pri madžarski nogometni zvezi. “Napadalec Ferencvarosa bo najverjetneje operiran, potem ko je noč preživel v bolnišnici v Stuttgartu,” so dodali. Po besedah madžarskega selektorja Marca Rossija pa je EP zanj že končano.