Maribor in Domžale poskrbela za stoodstoten evropski učinek

Evropa 15. Jul 202122:00 > 16. Jul 2021 0:16 0 komentarjev

Tako Maribor kot Domžale sta se uvrstila v 2. krog kvalifikacij za evropsko Konferenčno ligo. Mariborčani so z 1:0 zmagali v Armeniji proti Urartuju in napredovali s skupnim izidom 2:0. Nekoliko več težav so imeli Domžalčani, ki so po zmagi z 1:0 na svojem stadionu v Luksemburgu remizirali z 1:1 s Swift Hesperangom. Ime svojega prvega evropskega tekmeca je izvedela Olimpija, ki se bo tekmovanju priključila v naslednjem krogu. Odpotovala bo na Malto.

Po Muri, ki je s skupno zmago s 6:0 v 1. krogu kvalifikacij za Ligo prvakov “odpihnila” makedonskega prvaka Shkendijo, sta bila uspešna tudi preostala slovenska kluba, ki sta začela z evropskimi nastopi v sezoni 2021/22, tako da je Slovenija v novi sezoni v Uefinih tekmovanjih za zdaj stoodstotna.

Maribor tudi v Armeniji zmagal z 1:0

Maribor je v Armenijo odpotoval z željo po napredovanju, kar mu je tudi uspelo. Urartu je sicer imel nekaj nevarnih situacij, blizu uspeha pa bil samo enkrat. Vijoličasti so lahko zadovoljni s predstavo v obrambi, s katero so imeli v zadnji sezoni veliko težav.

Na drugi strani Mariboru manjka konkretnosti v napadu, tu se pozna odhod Jana Mlakarja, a je tudi tokrat zadel. Medtem ko je v Ljudskem vrtu pred tednom dni s prvencem v vijoličastem dresu za zmago poskrbel Nino Žugelj, je tokrat prvi gol, odkar je pred kratkim prišel v Maribor, dosegel še Danijel Šturm.

Ekipo Simona Rožmana, ki bo v nedeljo z gostovanjem pri Celju odprla tudi novo prvenstveno sezono, v 2. krogu kvalifikacij za Konferenčno ligo čaka švedski pokalni zmagovalec Hammarby. Mariborčane prva tekma čaka že čez teden dni.

Domžale so v Luksemburgu trepetale za napredovanje

Domžalčani, ki so pod vodstvom uradno najboljšega trenerja lige Dejana Djuranovića v zaključku prejšnje sezone navduševale, so imele nepričakovano veliko težav z luksemburškim Swift Hesperangom.

Nogometna tekma
Domžale v Luksemburgu branijo minimalno prednost.

Domžalčani so na domači tekmi pred tednom dni zmagali z 1:0 in obljubili, da bodo v gosteh pokazali boljši obraz. V prvem polčasu ga nismo videli, po golu Francoza Hamidoua Seneja v 31. minuti pa je celo kazalo, da bomo v Luksemburgu videli podaljške.

Domžale so potem v drugem polčasu zaigrale malce bolje in bile za to tudi nagrajene z golom. Zadetek za napredovanje ji je v 60. minuti prinesel finski vezist Mattias Käit.

Domžalske nogometaše v naslednjem krogu čaka finski nasprotnik, Honka.

Olimpija bo igrala proti Maltežanom

V 1. krogu kvalifikacij za novoustanovljeno evropsko klubsko tekmovanje je bilo še 30 tekem, na delu pa sta bila tudi dva kluba slovenskih nogometašev, ki si kruh služita v tujini.

Žiga Lipušček je z latvijskim RFS v gosteh pri Klavsviku iz Ferskih otokov po porazu z 2:3 na prvi tekmi v gosteh prišel do preobrata. Po podaljških je zmagal s 4:2 in napredoval. Slovenski branilec je odigral vseh 120 minut.

Nekdanji nogometaš Maribora in Domžal Dejan Trajkovski je s Spartakom iz Trnave po porazu z 2:3 v gosteh ekipo Mosta iz Malte premagal z 2:0 in se prav tako uvrstil v naslednji krog. Izkušeni slovenski nogometaš, ki se lahko pohvali tudi z enim nastopom za reprezentanco, je igral v drugem polčasu.

Slovenski pokalni prvaki, nogometaši Olimpije, se bodo Konferenčni ligi priključili v 2. krogu kvalifikacij, danes pa so dobili svojega nasprotnika. To je postala malteška Birkirkara, ki je v 1. krogu kvalifikacij s skupnim izidom 2:1 premagala La Fiorito iz San Marina. Prve tekme bodo na sporedu 22. julija.