V Maribor prihaja Cluj, gol Šporarja premalo

Evropa 11. Avg 202223:11 > 23:11 0 komentarjev
Jefte Betancor je odločil dvoboj Cluja in Šahtarja iz Soligorska. Foto: Guliverimage

Jan Mlakar s Hajdukom, Žan Zaletel z Viborgom, Žiga Lipušček z RFS-jem, David Brekalo z Vikingom in Dejan Petrović z Rapidom z Dunaja so napredovali v zadnji, 4. predkrog konferenčne lige, kar pa ni uspelo Žanu Celarju z Luganom in Adamu Gnezdi Čerinu, Benjaminu Verbiču in Andražu Šporarju s Panathinaikosom. Šporar je sicer ob remiju proti Slaviji Pragi dosegel gol za Grke. Romunski prvak Cluj je s skupnim izidom 1:0 premagal Šahtar iz Soligorska in se bo v play-offu tretjerazrednega evropskega tekmovanja pomeril z Mariborom.

Zadnji dan povratnih tekem 3. predkroga konferenčne lige je bilo na delu še sedem slovenskih legionarjev. Izpadli so štirje, trije pa bodo prihodnja četrtka še lovili evropsko jesen.

Adam Gnezda Čerin, Andraž Šporar in Benjamin Verbič so s Panathinaikosom lovili zaostanek z 0:2 proti Slaviji Pragi, a se je tekma v Atenah končala z 1:1. Edini gol za Grke v 58. minuti dosegel Šporar, kar je njegov prvi zadetek pri novem delodajalcu.

Hapoel Beer Sheva je izločil Lugano Žana Celarja, več uspeha pa sta bila deležna Žiga Lipušček, ki se je z RFS mudil na Malti in po remiju v Rigi z 1:1 Hibernians tokrat premagal s 3:1. David Brekalo je z Vikingi branil visoko prednost na Irskem, sicer izgubil z 0:1, a proti Sligu prepričljivo (skupno 5:1) napredoval. Z Rapidom z Dunaja je napredoval tudi Dejan Petrović, ki je v avstrijski prestolnici zaostanek z 0:1 nadoknadil z zmago 2:0 po podaljšku.

Najbolj zanimiva za slovensko javnost je bila sicer tekma med romunskim Clujom in beloruskim Šahtarjem iz Saligorska. Po 0:0 na prvi tekmi je drugo z 1:0 dobil Cluj in se bo tako za nastop v konferenčni ligi pomeril z Mariborom. Prva tekma bo prihodnji četrtek v Ljudskem vrtu, povratna pa teden dni pozneje v Romuniji.

Konferenčna liga, 3. krog (povratne tekme):

Torek, 9. avgust:
Gzira – Wolfsberger AC 0:4 /0:0/
B36 Torshavn – Viborg 1:2 /0:3/
Žan Zaletel je odigral vseh 90 minut za Viborg.

Panathinaikos – Slavia Praga 1:1 /0:2/

Adam Gnezda Čerin in Andraž Šporar sta za Panathinaikos odigrala celo tekmo, Šporar je v 58. minuti dosegel gol. Benjamina Verbiča pri Grkih ni bilo na klopi.
Univeritatea Craiova – Zorja Lugansk 3:0 /0:1/
Basaksehir – Breidablik 3:0 /3:1/
Anderlecht – Paide 3:0 /2:0/
Aris – Maccabi Tel Aviv 2:1 /0:2/
Hibernians – RFS Riga 1:3 /1:1/

Žiga Lipušček je za RFS odigral celo tekmo.
Klaksvik – Ballkani 2:2 po 11-m /2:3/
Levski Sofija – Hamrun 1:3 po 11-m /1:0/
Škendija – AIK Solna 1:2 po 11-m /1:1/