Lille v težkih razmerah končal ljubljanske evropske sanje

Konferenčna liga 30. Nov 202317:30 > 20:39 2 komentarja
Strelec gola za Lille Remy Caballe in blatno igrišče v ozadju. Foto: Aleš Fevžer

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 5. krogu skupinskega dela konferenčne lige izgubili proti Lillu z 0:2. V izjemno težkih razmerah, zelenica je bila namreč izjemno slabo pripravljena, so se tako končale sanje o napredovanju v izločilne boje, saj je tri točke na Ferskih otokih vpisal tudi Slovan.

Olimpija – Lille 0:2 (0:1)

Cabella 15., Yazici 75.

Konec tekme!

85. minuta: Nova priložnost za zmaje je splavala po vodi.

75. minuta: GOOOOOL! Lille vodi z 2:0. Yazicijev gol je tokrat obstal, Pintol je bil blizu, a je žoga v mrežo odšla od vratnice.

69. minuta: Pintol se je izkazal in z obrambo preprečil drugi gol Lilla.

64. minuta: Kakšna priložnost za Olimpijo! Motika je po lepi podaji Bristrića povsem neovirano streljal s kakšnih 15 metrov, a naravnost v gostujočega vratarja.

55. minuta: Gol za Lille, a posredoval je VAR! Po fliperju pred golom Pintola je žogo v gol potisnil Yazici, a že predtem je bil njegov soigralec v prepovedanem položaju. Gol je bil razveljavljen.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa! Prvih 45 minut “vaterpola” je mimo, zmaji za ohranitev upov na napredovanje po odmoru potrebujejo preobrat.

40. minuta: Po lepi akciji Francozov je žoga zletela mimo Pintola, na drugi strani podaje ni bilo nikogar, ki bi žogo potisnil v gol.

24. minuta: Pintol je preprečil povišanje vodstva s fantastično obrambo. Žoga bi šla v “malo mrežico”.

15. minuta: GOOOOOL! Gostje vodijo. V prvi resni akciji je tik pred Pintolom do strela prišel Cabella in mrežo zatresel iz drugega poizkusa.

12. minuta: Prvi strel v okvir gola je pripadel domačim. Rui Pedro je po predložku s strani z glavo meril naravnost v gostujočega vratarja.

Katastrofalna zelenica: Igralna površina v Stožicah je na mejah regularnosti, na številnih mestih je stoječa voda, ki nepredvidljivo zaustavlja žogo. Pogoji za igro so daleč od idealnih. Neprimerne razmere so opazili tudi francoski nogometni profili na Twitterju. Stanje je delil tudi RMC Sport s kar 2,5 milijona sledilci. Na posnetku je mogoče celo opaziti, kako vodo pivnajo s brisačami. Preberite več.

Začetek tekme!

V Ljubljani je deževno vreme, medtem ko so temperature tik nad lediščem. Olimpija bi se s senzacijo proti Francozom vrnila v boj za napredovanje, a tudi v primeru treh točk bi bila v zadnjem krogu odvisna od drugih klubov, razen v primeru, da bi Klaksvik danes porazil Slovan.