Tekma zapravljenih priložnosti Bayernu

Liga prvakov 19. Feb 201422:51 > 22:54

Ljubljana – Bayern München je na prvi tekmi osmine finala z 2:0 odpravil Arsenal in je z eno nogo že v četrtfinalu. Atletico Madrid po zaslugi Diega Coste s pomembno prednostjo iz Milana. Naslednjo sredo si na SK 1 ekskluzivno oglejte prvo tekmo osmine finala med Schalkejem in madridskim Realom.

Gledalci na Emiratesu so spremljali tekmo zapravljenih priložnosti. Po zelo zanimivem začetku je Jerome Boateng v kazenskem prostoru nepravilno zrušil Mesuta Özila in sodnik je dosodil najstrožjo kazen. Nemec s turškimi koreninami je odgovornost prevzel na svoja ramena, toda Manuel Neuer je prebral njegovo namero in brez večjih težav svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Podobno priložnost za vodstvo so v 38. minuti dobili tudi Bavarci, ko je Wojciech Szczesny v zraku “snel” Arjena Robbna in ob enajstmetrovki dobil še rdeči karton. Žogo je v svoje roke vzel David Alaba, ki je prevaral Lukasza Fabianskega, a žoga je zadela vratnico in ostalo je 0:0.

Ekipa Pepa Guardiole je v drugem polčasu pritisnila na vrata Arsenala. Po nekaj zgrešenih priložnostih je Bayern le zadel za vodstvo. Z roba kazenskega prostora je s sijajnim strelom pajčevino iz zgornjega kota levih vrat Fabianskega počistil Toni Kroos. Domači si do konca srečanja niso priigrali večjih priložnosti, na drugi strani pa je Bayern z zadetkom rezervista Thomasa Müllerja dokončno odločil srečanje.

Na drugi tekmi večera je Atletico Madrid na San Siru slavil z zadetkom Diega Coste.