Hugo Lloris odporen na vse Bayerjeve tablete!

Liga prvakov 18. Okt 201623:14 > 23:32
Getty Images

Končane so torkove tekme 3. kroga v skupinskem delu Lige prvakov, ki tokrat ni postregel z velikim številom zadetkov, saj so golijado videli samo gledalci na Santiago Bernabeu, kjer evropski prvak Real Madrid pričakovano ni imel težav z Legio iz Varšave (5:1).

Osrednja tekma večera je bila sicer na Bayareni v Leverkusnu, kjer pa domači Lekarnarji niso uspeli streti tretjeuvrščene ekipe Premier Lige, Tottenham Hotspur. Ekipi sta se razšli brez zadetkov, Kevin Kampl pa je na igrišču preživel vseh 90 minut. Domači so bili precej nevarnejši za zadetek, zlasti v drugem polčasu je vratar Londončanov Hugo Lloris ubranil nekaj izjemnih strelov; najnevarnejši je bil dvakrat Chicharito Hernandez, eno izjemno priložnost je zapravil tudi branilec Omer Toprak. Gostje so sicer v prvem polčasu zatresli domačo mrežo, a je bil zadetek Vincenta Janssena, po podaji povratnika v Leverkusen Sona Heunga Mina, razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Bayer tako po treh krogih ostaja pri treh remijih in treh točkah, eno več ima na drugem mestu Tottenham. V skupini E je na vrhu s petimi točkami sicer Monaco, ki je z 1:1 remiziral v Moskvi pri CSKAju.

V zanimivi skupini F Real Madrid ni imel težav z Legio iz Varšave, bolj zanimivo pa je bilo v Lizboni, kjer je Borussia Dortmund kljub številnim poškodbam zmagala z 2:1 in se močno približala uvrstitvi v osmino finala elitnega evropskega tekmovanja, Že v 9. minuti tekme je Pierre Emerick Aubameyang prešprintal svojega čuvaja in z lobom premagal Sportingovega vratarja Ruia Patricia. Tik pred odmorom je na 2:0 povišal vezist Julian Weigl. Sporting je pritisnil v drugem polčasu, a več kot tolažilnega zadetka Bruna Cesarja v 67. minuti ni znal iztržiti. Španci in Nemci imajo na vrhu skupine F zdaj že po sedem točk.
Angleški prvak Leicester je v skupini F dosegel še tretjo zaporedno zmago, tokrat je z 1:0 padel Verbičev Kopenhagen. V isti skupini je Porto na gostovanju v Bruggu zaostanek spreobrnil v zmago z 2:1. Zmagali sta tudi obe gostujoči ekipi v skupini H; Juventus je z igralcem manj, brez izključenega Maria Lemine, uspel doseči zadetek v Lyonu (0:1), strelec je bil Juan Cuadrado, Sevilla pa je težje od pričakovanega z golom Samirja Nasrija v Zagrebu odpravila Dinamo (0:1).