LP: Dinamov bunker ni zdržal

Liga prvakov 1. Okt 201922:58 > 23:00
Richard Heathcote, Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so v drugem krogu Lige prvakov v skupini C z 2:0 premagali Dinamo Zagreb. Peter Stojanović je za modre odigral vseh 90 minut.

Citizensi so po odigranih dveh krogih z maksimalnimi 6-imi točkami na vrhu skupine C. Dinamo in Šahtjor imata 3 točke, Atalanta je še brez točk.

Prvo veliko priložnost za vodstvo z 1:0 je City zapravil v 11. minuti, ko se je Aguero z Livakovićem srečal iz oči v oči, a ga ni uspel premagati. Bernardo Silva je streljal preko vrat. Gostje iz Zagreba so ohranjali mrežo nedotaknjeno in so bili vedno bolj samozavestni.

V dobri poziciji za zaključek na gol je bil Gündogan, David Silva je streljal mimo vrat. Dinamo je zdržal vse nalete angleškega prvaka v prvem polčasu, zato sta obe ekipi na odmor odšli brez zadetkov.

City je v nadaljevanju pletel mrežo okoli gostujočega gola, a mu vse do 66. minute ni uspelo najti poti do gola vratarja Livakovića. V 66. minuti je bil bunker Dinama vendarle prebit. Po podaji Mahreza je v polno zadel rezervist Sterling. V 95. minuti je končni rezultat obračuna postavil Phil Foden.

Angleži so imeli 71% igralnega časa žogo v svojih nogah, proti vratom Dinama so sprožili 19 strelov, od tega 6 v okvir gola, medtem ko so modri proti vratom Edersona ustrelili samo enkrat.

V naslednjem krogu City gosti Atalanto, Dinamo pa gostuje v Šahtjorju.