Kam so gledali sodniki? Nesramna poteza Brazilca ostala neopažena (VIDEO)

Evropa 7. Mar 20249:41 1 komentar
Vinicius Junior
Vinicius Junior Foto: Profimedia

Čeprav je bil Real na tekmi Leipzigom velikanski favorit, se je po mnenju mnogih med osem najboljših v ligi prvakov uvrstil z veliko pomočjo sodnikov.

Ne samo, da so že na prvi tekmi v Leipzigu domačim sumljivo razveljavili zadetek Benjamina Šeška, je na povratni tekmi nogometni svet razdelila poteza zvezdnika Reala Viniciusa Juniorja v 54. minuti, ko je kapetana Leipziga Willija Orbana najprej grdo odrinil od zadaj, po krajšem besednem dvoboju pa ga je udaril še predel vratu.

Za mnoge je bila to poteza, ki bi morala biti kaznovana z rdečo barvo, a glavni sodnik Daniele Massa kot tudi VAR vse skupaj niso videli tako dramatično. Brazilec je prejel le rumeni karton in lahko nadaljeval s tekmo.

Zadel igralec, ki bi se moral že tuširati

Vse skupaj je nemške navijače zabolelo še bolj, saj je brazilski zvezdnik le deset minut kasneje po izjemni podaji Juda Bellinghama zadel za 1:0 in kot se je na koncu izkazalo, odločil srečanje. Leipzig je sicer nemudoma izenačil na 1:1, a zaostanka, ki si ga je nabral na domačem terenu do konca tekma na Santiagu Bernabeu ni mogel izničiti.

Benjamin Henrichs
Benjamin Henrichs Foto: Profimedia

“Povsem jasno je, če bi to storil nekdo v naši ekipi, bi prejel rdeči karton,” je brez ovinkarjenja dejal Benjamin Henrichs. “Že na prvi tekmi ste videli, kako so nam razveljavili zadetek. Na obeh tekmah odločitve sodnikov niso šle v našo korist, a če potegnemo črto smo si v 180 minutah ustvarili več lepih priložnosti. Dovolj za zmago, zato še toliko bolj boli, da nam je zabil igralec, ki ne bi smel biti več na igrišču,” je še dodal bočni branilec Leipziga.