Šok! Po Celju in Mariboru v pokalu izpadla še Olimpija (VIDEO)

Nogomet 7. Mar 202420:10 3 komentarji

Osmina finala pokala Pivovarne Union se je zaključila s tremi četrtkovimi tekmami, med katerimi je izstopal derbi Olimpija-Koper, ki je prinesel še eno presenečenje. Po Celju in Mariboru so izpadli še zmaji. Primorci so v Šiški na tekmi, polni golov, slavili s 4:2 in so tako ob Muri, ki je brez težav premagala sosede iz Čarde, zdaj glavni kandidat za pokalni naslov v tej sezoni.

Uvod v dvoboj med Olimpijo in Koprom niti približno ni napovedoval tistega, kar so gledalci na stadionu ŽAK v Spodnji Šiški gledali v nadaljevanju tekme. Po mirnih dobrih desetih minutah je napako koprske obrambe izkoristil Marko Brest in zadel za vodstvo zmajev z 1:0. A veselje Olimpije ni trajalo dolgo, z natančnim strelom je le šest minut kasneje izenačil Enej Jelenić.

Med 24. in 30. minuto smo spremljali pravi ‘deja vu’ prejšnjega dogajanja. Koper si je v obrambi znova privoščil nerazumljivo napako, kar je izkoristil Ivan Posavec, na drugi strani je hitro vodstvo Olimpije izničil Wisdom Sule, ki je dosegel svoj prvenec v dresu kanarčkov.

Če smo v drugem polčasu s trojno menjavo in vstopom Timija Maxa Elšnika, Ivana Durdova in Raula Florucza pričakovali juriš zmajev na zmago, je njihove načrte že po nekaj minutah nadaljevanja prekrižal Timothee Nkada. Koper je v preostanku tekme igral zelo pametno, kanarčki so ves čas ubijali ritem tekme, dokončno pa nasprotnika strli v 87. minuti, ko je zaspano obrambo Ljubljančanov matiral Enej Marsetič.

Bolj zanesljiva od Olimpije je bila Mura, ki je s 3:0 izločila prekmurske ‘sosede’ Čardo Martjanci. Pravo dramo pa so spremljali gledalci v Lendavi, kjer je Rogaška z golom Thalissona v 121. minuti tekme oziroma tik pred serijo kazenskih strelov izločila Nafto.

Radomlje v Ljudskem vrtu izločile Maribor

Maribor se je v sredo opekel proti Radomljam. Vijoličasti so imeli v prvem delu več od igre, na odmor pa odšli z minimalno prednostjo. V 43. minuti je gol dosegel Hilal Soudani, potem ko je iznajdljivo zadel s peto. V drugem delu so Radomljani pripravili preobrat. Najprej so gosti po nespretnem posredovanju vratarja Menna Bergsna prišli do enajstmetrovke. V 79. minuti jo je kljub ne najbolj posrečeni “panenki” izkoristil Dejan Vokić.

Šok za domače navijače je prišel v tretji minuti sodnikovega dodatka, ko je že vse kazalo na podaljšek. Takrat je s skrajne desne strani kazenskega prostora iz prostega strela lepo zadel Caio Da Cruz in svojo ekipo popeljal v četrtfinale.

Vsi zadetki iz Ljudskega vrta:

V sredo so Beltinci Klima Tratnjek visoko odpravili Avto Rajh Ljutomer s 5:0. V prvem polčasu so zadeli Jan Bruno Kralj (16. minuta), Luka Pihler (35.) in Marin Rantuša (38.). V drugem polčasu je za piko na i dvakrat zadel še Gašper Černe (65., 68.).

Napredoval je še četrti predstavnik 2. SNL. Gorica je v gosteh s 3:1 ugnala Sij Acroni Jesenice. Gosti so v 24. minuti vodili z 2:0, potem ko sta zadela Sebastian Lesjak (12.) in Luka Baruca. Še pred polčasom je znižal Mateo Klarić (37.). Takoj po začetku drugega dela pa je, kot se je kasneje izkazalo, končni izid postavil Darko Hrka (47.).

Že v torek sta napredovali zasedbi Triglava in Ilirije. Prvi so z 1:0 v gosteh premagali Podvince, ljubljanska zasedba pa je bila s 3:1 boljša od Vidma.