Krvniki Olimpije v ligi prvakov, poraz ‘slovenskega’ Panathinaikosa (VIDEO)

Evropa 29. Avg 202323:22 0 komentarjev
Galatasaray

Grški nogometni klub Panathinaikos, katerega člani so tudi slovenski nogometaši Andraž Šporar, Adam Gnezda Čerin in Benjamin Verbič, bo po minimalnem porazu z 0:1 proti portugalski Bragi na povratni tekmi 4. kroga kvalifikacij za ligo prvakov v letošnji evropski sezoni igral v skupinskem delu evropske lige.

Braga si je tako priigrala nastop v skupinskem delu lige prvakov. Tako Šporar kot Gnezda Čerin sta danes v igro vstopila s klopi za rezervne nogometaše, medtem ko Verbič ni dobil priložnosti.

Danes sta bila odigrana še dva dvoboja zadnjega kvalifikacijskega kroga. Napredovanje v skupinski del lige prvakov si je zagotovil turški Galatasaray, ki je bil tudi na povratni tekmi boljši od Moldeja.

Vrhunci tekme Galatasaray – Molde:

Švicarski Young Boys so na zadnji stopnički preskočili izraelsko Maccabi Haifo, na povratni tekmi je bilo 3:0 za Švicarje.

Vrhunci tekme Young Boys – Maccabi Haifa:

V sredo so na vrsti še preostali trije obračuni AEK Atene – Antwerpen, Koebenhavn – Rakow in PSV Eindhoven – Rangers.

Kvalifikacije za ligo prvakov:

Torek, 29. avgust:

Galatasaray – Molde 2:1 (1:0) /3:2/

Panathinaikos – Braga 0:1 (0:0) /1:2/
Šporar je igral od 62. minute, Gnezda Čerin od 78. minute, Verbič ni igral (vsi Panathinaikos)

Young Boys – Maccabi Haifa 3:0 (2:0) /0:0/